"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
EL võtab Venemaale määratud sanktsioonidega sihikule pangad (0)
22. veebruar 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

Euroopa Liit ütles teisipäeval, et kavatseb võtta sanktsioonidega sihikule pangad, mis rahastavad Venemaa tegevust Ukraina separatistlikel aladel, ja Moskva juurdepääsu Euroopa finantsturgudele.

Venemaale kehtestatakse sanktsioonid, kuna ta tunnustas esmaspäeval Ida-Ukraina separatistlikke piirkondi ja otsustas saata sinna oma “rahuvalvajad”, vahendab BNS.

Kavandatavad sanktsioonid, mis näevad ette ka Vene ametiisikute musta nimekirja kandmise ja annavad hoobi kaubavahetusele separatistlike piirkondadega, tehakse ametlikult teatavaks teisipäeval, ütlesid Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Michel avalduses.

Sanktsioonid peavad heaks kiitma kõik 27 liikmesriiki.

“EL on valmistunud ja on valmis rakendama hilisemas faasis edasisest arengust lähtuvalt täiendavad meetmeid,” lisati avalduses.

Esialgne sanktsioonipakett puudutab nelja valdkonda.

Sihikule võetakse need, “kes on seotud selle ebaseadusliku otsusega” ning “kaubandusega kahest separatistlikust piirkonnast EL-i ja vastupidi”.

Lisaks karistatakse sanktsioonidega panku “mis rahastavad Vene sõjaväge ja teisi operatsioone neil territooriumidel”.

Sihikule võetakse ka “Vene riigi ja valitsuse juurdepääs EL-i kapitalile, finantsturgudele ja -teenustele, et piirata eskaleeriva ja agressiivse poliitika rahastamist”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.