"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Telia ja Elisa lõpetavad koostöö Vene kanalite edastajaga (1)
22. veebruar 2022
Foto Scanpix

Sarnaselt Teliaga teatas Elisa, et lõpetab arvestades avalikkuse huvi ja ühiskonna ootuseid lepingu Vene kanaleid edastava Nord Print OÜ-ga 

Elisa põhipaketis edastatavad Nord Print OÜ kanalid on PBK, REN TV, NTV Mir, Dom Kino, Kinokomedia HD, teatas telekommunikatsiooniettevõte. 

Lisaks sellele on Elisa teinud rahapesu andmebüroole järelpärimise saamaks täpsemat teavet meedias kajastatud Läti kohtulahendi kohta, mis käsitles Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioonide rikkumist Vene TV-kanaleid esindavate ettevõtete poolt.  

“Kindlasti ootame pädevate riigiametite poolt ametlikku seisukohta Läti kohtuotsuse kohta, mis annaks kõikidele Eesti operaatoritele ametliku käitumisjuhise lepingu lõpetamise, kanalite edastuse blokeerimise või maksete kinnihoidmise osas,” ütles Elisa sisuhankejuht Toomas Ili.

Olemasolev leping lõpetatakse vastavalt lepingust tulenevale etteteatamise kohustusele kahekuise etteteatamise ajaga. “Kui siia lisandub riigi ametlik seisukoht, võib kõikidel operaatoritel tekkida kohustus oma lepingud varasemalt lõpetada,” täpsustas Ili.

Venekeelsele kliendibaasile mõeldes planeerib Elisa lähiajal suurendada venekeelse sisu hankemahte voogedastuskanalites. “Samuti on hetkel arendamisel uus vene-eestikeelne Elisa originaalsarja projekt,” lisas Ili.     

Kliente teavitab Elisa muudatusest personaalselt.

Telia Eesti otsustas lõpetada koostöö Nord Print OÜ-ga, millele kuuluvad Eestis PBK Eesti, REN TV Estonia, NTV Mir Estonia ja mitmete teiste telekanalite edastamise õigused. 

Koostöö lõppemise tõttu ei edasta Telia TV alates 25. aprillist enam Nord Print OÜ poolt vahendatavaid telekanaleid. Telia samm on ajendatud hiljuti ilmnenud asjaoludest, mille kohaselt Nord Print OÜ taust ei ole kooskõlas Telia poolt koostööpartneritele seatavate vastutustundliku äri standarditega.     

Ettevõte teavitab eelolevate nädalate jooksul kõiki oma TV-teenuse kliente eesseisvast muutusest personaalselt. Ühtlasi paneb Telia aktiivse fookuse sellele, et leida eetrist kaduvate kanalite asemele uut ja atraktiivset telesisu. Seotud uudistest anname teada niipea kui võimalik. 

Nord Print OÜ-le kuuluvad Eestis 26 telekanali edastamise õigused – PBK Eesti, REN TV Estonia, NTV Mir Estonia, Dom Kino Baltic, Карусель, Музыка Первого, Время: далекое и близкое, Телекафе, Бобер, Дом кино Премиум HD, НТВ Сериал, НТВ Стиль, НТВ Право, О!, Поехали!, КиноМикс, Наше Новое Кино, Родное Кино, Индийское Кино, КиноКомедия, КиноСерия, КВН ТВ, М-1 Глобал, Кухня ТВ, Бокс ТВ Плюс, HD Life.  

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Endine
22. veebr. 2022 14:05
Ammu juba kõik need kanalipaketid unustatud. Milleks need veel, kui telekas on juba internet sisse ehitatud ja kõike näeb ka ilma mingi kohaliku vahendaja poolse lisatasu ja riikliku tsensuurita?! See rohkem nagu veel vanemate inimeste lõbu, keda nüüd on võetud ette veel enne surma natuke kiusata kuna käed Putini kiusamiseks liiga lühikeseks jäävad. Edu teile selles ettevõtmises millega Nõukogude KGB-gi omal ajal hakkama ei saanud ja lõpuks lihtsalt käega lõi, sest nagu öeldakse, tark on see, kes tuuleveskitega võitlemise parem endast rumalate hooleks jätab ja ise parem juba millegi olulisema ja tulusamaga tegeleb!