"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
fotod Eesti suurkujud ehiti iseseisvuspäevaks sinimustvalge salliga (0)
23. veebruar 2022

Tallinna kesklinnas kaunistati vabariigi aastapäevaks sinimustvalge salliga kümmekond riigi- ja kultuuritegelaste mälestusmärki.

Vaata galeriid (30)

„Tallinna kesklinnas on elanud ja tegutsenud väga palju silmapaistvaid riigi- ja kultuuritegelasi. Meie linnaosa on rikas ka nende mälestuseks siia püstitatud monumentide poolest, millest me täna ilusat traditsiooni jätkates ehtisime vaid murdosa. See sümboolne tänuavaldus aitab luua pidupäevameeleolu ja kaunistab linnaruumi rahvusvärvidega,“ sõnas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Kuidas aga linlased Eesti Vabariigi aastapäeva tähistavad?

“Ikkagi lipu heiskamisega ja siis kiluvõileivaga,” kõneles Kadriorus kõndinud Norman.

“No ikka pidulikult – katame laua, läheme vaatame seda rongkäiku nagu ikka kõik eestlased,” rääkis Evelin.

“Me sõitsime siia vaheaega tähistama ja ilmselt lihtsalt istume traditsioonilise magustoiduga. Ja lihtsalt jalutame mööda linna, vaatame, mis huvitavat sel päeval linnas tuleb,” kõneles Maria.

Kolmapäeval kaunistasid linnapea Mihhail Kõlvart ja Kesklinna vanem Monika Haukanõmm sinimustvalge salliga Kadrioru luigetiigi ääres asuva Jaan Poska monumendi. Lisaks pandi lipuvärvides sallid kaela Jaan Krossi, Johan Pitka, Marie Underi, Anton Hansen Tammsaare, Voldemar ja Elfriede Lenderi jt mälestusmärgile. Rahvusvärvides salliga ehiti ka Linda kuju.

Ühtlasi ehivad esmaspäevast Tallinna Raekoja platsi esinduskuuske sinimustvalged lindid. Eesti Vabariigi 104. aastapäevale pühendatud rahvusvärvides lindid looklevad Raekoja platsi kuuse tipust alla, luues koos platsil olevate väikeste kuuskedega ilusa patriootliku kompositsiooni. Väikesed kuused kaunistati täna omakorda sinimustvalgete lipsukestega, et Raekoja plats saaks Vabariigi aastapäevaks täies ilus särada. 

Eesti Vabariigi 100. aastapäeval alguse saanud tava on Kesklinna valitsus jätkanud austusavaldusena Eesti riigi rajajatele ja eesti kultuuri suurkujudele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.