"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Jaan Tammsalu Pisike Eesti riik sai oma sünnipäeva varahommikul Putinilt tervituse (1)
24. veebruar 2022
Albert Truuväärt

“Ta soovis meile õnne! Miks ta seda just sel päeval tegi? Aga miks alustas üks tema eelkäijatest Maarjapäeval Maarjamaal tuhandete küüditamist? Vastus on lihtne. Midagi ei ole juhuslikku. Meie siin peame sellest ju aru saama, et sellised õnnesoovid just sellistel päevadel peavad meile selgeks tegema, et tõeline õnn tabab meid siis, kui oleme õnnitleja omand. Siis on meil odavat kütust ja odavat leiba ja saame Krimmi pioneerilaagrisse saata oma lapsi,” kirjutas Tallinna Jaani kiriku õpetaja Jaan Tammsalu sotsiaalmeedias.

“Oleme ühe suure perekonna pisike õnnelik osa. Õnnitleja teab, et ega me seda ilma Ukrainat pommitamata ei mõista. Me peame teadma, mis meiega juhtub, kui me ise meile pakutud erilist õnne vastu ei võta. Ega me pea siis nii rumalad olema, et meilegi peab suure õnne pommidega kohale tooma.Homme hommikul tulevad ukrainlased koos eestlastega panema Tallinna Jaani kiriku läänepoolsesse külge uut Dolores Hoffmanni poolt loodud vitraažakent. Selle tipus on ingel. Keskel meie rahvuslikud sümbolid. All evangelist Luukas, kes on tõstnud kõigi nende poole oma õnnistava käe, kes vaatavad ta poole. Teisel pool torni on juba Johannes tegemas sedasama – õnnistamas möödujaid, seisatujaid. Me ei vaja õnne, mida tuuakse pommide ja tankidega. Me vajame kõigeväelise vägevat õnnistust ja me palume seda õnnistust ja kaitset ka Ukraina rahvale ja riigile,” sõnas Jaan Tammsalu.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Märkus
25. veebr. 2022 05:10
Meenutaks, et just kristlik kirik on olnud läänest lähtunud tuhande aastase ekspansiooni üheks peamiseks eestvedajaks ja ideoloogiks kelle lippude all ülejäänud maailma armutult orjastati vägistati, rööviti ja ekspluateeriti ning mis nüüdki kuhugi kadunud ei ole vaid demokratiseerimise sildi all vanas vaimus jätkub. Nii ei saa ka ühelt kristlikult kirikuvürstilt mingit muud juttu oodata ainsaks lohutuseks vaid, et neil pole enam võimu ega voli kedagi tuleriidale saata kes nende "ülimaid väärtusi" kogemata jagama ei juhtu erinevalt nende asemele astunud demokraatiavürstidest.