"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Arte Gümnaasiumi huvijuht: õpilased ütlesid, et meie jaoks on Eesti vabariik iseenesest mõistetav asi (0)
25. veebruar 2022

“Mul oli hiljuti tund 11. klassiga, kes ütlesid, et aga õpetaja, meie jaoks on Eesti vabariik iseenesest mõistetav asi,“ rääkis Tallinna Arte Gümnaasiumi huvijuht Maris Lang. „Meie ju ei tea teistsugust elu. Ja siis ma mõtlesin, et tegelikult ju nii ongi. Eesti Vabariik peabki olema iseenesest mõistetav ja jumal tänatud, et see noorte inimeste jaoks nii on.”

Hiljuti renoveerimise läbinud Tallinna Arte Gümnaasiumis tähistati Eesti vabariigi aastapäeva piduliku aktusega, kus kõlasid nii luuletused erinevad mõtisklused kui ka kaunis muusika. Kas  tänapäeva koolinoored oskavad aga väärtustada seda vabadust , mis meil on ­

Aktusel pidas kõne ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kes tõdes, et vabariigi aastapäeva eel räägitakse tihti ajaloost. Ta rõhutas, et ajalugu ei ole lihtsalt lugu, raamat või film, mille  saab pausile vajutada. Ajalugu on ka siin ja praegu ning see, milliseks see kujuneb,  sõltub igaühest meist. 

11. klassi õpilane Krista lausus, et Eestis on seni kõik väga hästi tehtud.  “Me oleme näiteks heal tasemel nii hariduses kui ka tehnoloogias näiteks. Mina arvan, et oleme kõik seni hästi teinud,”  lausus ta.

10. klassi õpilane Cärolin ütles aga, et tema tahaks muuta Eestit tulevikus julgemaks. “Praegu tundub Eesti natukene vaikne, aga ma tean, et meil on niipalju potentsiaali, et me saaksime olla tugevad tegijad,“ ütles ta.

Arte Gümnaasiumi ajaloo õpetaja Arvis Kiristaja  sõnul huvituvad õpilased Eesti ajaloost ning on sellega hästi kursis. “Võibolla see oleneb mingitest eeskujudest, võibolla hoopis silmaringist,“ lausus ta. „Väga keeruline on kokku liita või rääkida ja arutada õpilastega erinevaid seisukohti, mis on ka meie ühiskonnas. Inimestel on erinevad vaated ja nii ka lastel. Neid lahti rääkida, neid seletada ja arutada nendel teemadel, see on väga oluline.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.