"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mihhail Kõlvart Keegi meist ei soovi, et meie kodumaal plahvataksid pommid või keegi väljast otsustaks, milline valitsus meil olema peaks (2)
25. veebruar 2022
Albert Truuväärt


“Meie peamine eesmärk ja mure on inimesed. Nii nagu me Tallinnas alati püüame toetada meie inimesi, on praegu aeg toetada ukrainlasi. Me oleme juba eraldanud vahendeid selleks, et toetada Ukraina Punast Risti,” sõnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart TV3 Seitsmestes uudistes.

“Oleme valmis tegema koostööd ka teiste organisatsioonidega ja vajadusel eraldama veel suuremat toetust. Aga praegu peame olema valmis ka selleks, et inimesed tulevad meie juurde – sõjapõgenikud,” lausus Kõlvart, kelle sõnul oli tänane kriisikomisjoni koosolek eelkõige pühendatud sellele olukorrale ja vajadusele ette valmistada linnasüsteemi selleks, et inimesi vastu võtta. 

“Mida see tähendab – majutuskohad, haridusasutused, meditsiiniteenused, infokeskuse loomine,” lisas Kõlvart.

“Me ei soovi, et me kaotaksime enda lähedasi,” lausus Kõlvart. “Me ei soovi, et keegi väljastpoolt hakkaks meile peale suruma enda voli ja otsustama, missugune elu või missugune valitsus meil peaks olema.  See kõik toimub praegu Ukrainas. Agressioon, sõjaline rünnak. Ja meie praegune kohustus on ühest küljest toetada inimesi, kes Ukrainas kannatavad ja teisest küljest säilitada rahu ja ühtsust meie ühiskonnas, meie riigis. Olla tugevad ja olla koos. Ja siis me kindlasti saame hakkama,” kinnitas linnapea.

Linnapea sõnul pani Ukraina sõda meid uuesti mõtlema sellele, millest me ei ole harjunud iga päev mõtlema. „Et igal inimesel on õigus elada rahus, ilma, et kodulinnas või riigis pommid plahvataksid,” lausus ta. “Et tema lastel oleks turvaline tulevik. Mitte kaotada lähedasi sõltumata sellest, kas nad kannavad vormi või mitte. Ise otsustada, missuguse riigi me üles ehitame, missuguse valitsuse valime ja missuguseid väärtusi riigina kanname. Ja kui meil on ühise tuleviku osas eriarvamused, siis me vaidleme ja debateerime nende arenguvõimaluste üle ja väljendame oma otsuseid vabadel valimistel. Igal demokraatlikus riigis elaval inimesel on õigus mitte olla rahul ametis oleva valitsusega, aga seda on õigus muuta ainult valimistel osaleval rahval, mitte ühelgi teisel riigil. Sõjale ja agressioonile tuleb öelda kindel ei.”

Linnapea sõnul ei piisa ainult sõnadest, vaja on ka tegusid. „Oleme juba eraldanud toetust Ukraina Punasele Ristile ja oleme valmis toetama ka teisi heategevusorganisatsioone,” lisas Kõlvart.

Täna kogunes Tallinna kriisireguleerimismeeskond, et arutada läbi vajalikke ettevalmistusi ka Ukraina sõjapõgenike vastuvõtmiseks.

„Mõtleme läbi inimeste majutamise ja toitlustamise võimalusi, kaardistame lasteaia- ja koolimajade ruumiressurssi ja võimalusi lapsed kiiresti lasteaeda ja kooli vastu võtta. Samuti peame olema valmis selleks, et pakkuda arstiabi vajavatele põgenikele abi nii, et pandeemiast vaevatud haiglad ja perearstid selle all kokku ei kukuks,” ütles linnapea.

„Kui oleme sõjapõgenike vastuvõtmiseks esmased ettevalmistused ära teinud, siis kutsume kindlasti ka kolleege oma panust andma – olgu selleks vabatahtlik töö põgenike abistamisel, toidu- ja riideabi või rahalised annetused heategevusorganisatsioonide kaudu,” lisas Mihhail Kõlvart.

Tallinna kriisireguleerimismeeskond koguneb uuesti juba esmaspäeval.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

laureon
26. veebr. 2022 14:04
Ehituspoodides ja kaubanduskeskustes pannakse määrama need, kellesugustel sinna endal asja kunagi ei pruugi ollagi - umbkeelsed otsivad jatkuvalt läbi neid, keda parasjagu julgeb, vehkides ja tehes piruette.
Minu Arvamus
25. veebr. 2022 20:38
Meie praegusel vlitsusel on pohhui kui pahvatava pommid, neil on palaimisaartel omad kohad välja ostetud masumaksjat raha eest.