"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Arstide liit toetab 6000 Vene meditsiinitöötaja nõuet lõpetada sõda (0)
27. veebruar 2022
Albert Truuväärt/Pilt on illustratiivne

Eesti Arstide Liit tunnustab ja toetab rohkem kui kuut tuhandet Venemaa arsti, õde ja parameedikut, kes saatsid Venemaa presidendile Vladimir Putinile kirja nõudmisega lõpetada sõjategevus Ukrainas. 

“Meie, Venemaa arstid, õed ja parameedikud, oleme tugevalt vastu sõjalistele tegevustele, mida viivad läbi Venemaa relvajõud Ukraina territooriumil,” kirjutavad Vene meedikud enda pöördumises. “Me ei otsi süüdlasi ega mõista kellegi üle kohut. Meie missioon on päästa inimelusid. Arstist inimlikumat ametit on raske ette kujutada. Ja nüüd, praegusel mõlema riigi jaoks raskel ajal, kutsume üles vaenutegevust viivitamatut lõpetama ning lahendama kõiki poliitilisi küsimusi ainult rahumeelsete vahenditega.”

“Nagu ikka, ei jaga me inimesi sõpradeks ja vaenlasteks. Oleme tõotanud aidata kõiki inimesi, sõltumata rahvusest, usutunnistusest ja poliitilistest vaadetest. Kuid täna meie abist ei piisa. Sõda võtab palju inimelusid ja sandistab nii palju saatusi, et me ei jõua aidata kõigist võimalikest pingutustest hoolimata. Kõik karjuvad valust ja hüüavad emade poole samas keeles. Iga mürsk või kuul, isegi kui see ei jõua sihtmärgini ega võta kelleltki elu, toob siiski kaasa hirmu, paanikat ja valu. Valu, milles süda tõmbub kokku. Praegu valutab süda kõigil maailma kodanikel. Tsiviilelanikel. Sõdureil. Sõdurite emadel ja naistel. Lastel. Keegi ei vääri seda hirmu. Keegi ei vääri tapmist ega vigastamist. Ei kogemata ega tahtlikult,” kirjutavad Vene meedikud avalikus kirjas.

“Läbiviidava erioperatsiooni territooriumil asuvad meie sugulased, sõbrad, patsiendid ja kolleegid,” kirjutavad meedikud venekeelses kirjas, mille ingliskeelses tõlkes on ‘erioperatsioon’ asendatud mõistega ‘rünnatud territoorium’. “Nende hulgas pole kedagi, kellele jätkuvast verevalamisest kasu oleks. Me ei pääse iga minutiga kasvavast valust ja kannatustest. Inimelu on hindamatu. Inimese tapmiseks piisab hetkest, samas kui ohvrite ravi ja paranemine võib kesta aastaid. Ja tänase sõja hetkede eest maksame veel aastaid. Ükskõik, kuidas surmavate relvade kasutamist õigustada, jäävad need surmavaiks. Surmavaiks ning valu ja kannatusi põhjustavaiks.

“Seetõttu nõuame – järgides oma vannet ning jätkates kõigi elude humaanset ja võrdset kohtlemist – kõigi selliste operatsioonide viivitamatut peatamist, milles kasutatakse surmavaid relvi,” seisab avalduses, millele on 157 leheküljel alla kirjutanud 6414 arsti, õde ja parameedikut.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.