"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vaimse tervise vitamiinikuur kutsub vaimset vastupanuvõimet tugevdama (0)
28. veebruar 2022
Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa. Foto: Mats Õun

“Praegusel ajal oleks paslik meenutada, kuidas saime hakkama pea kaks aastat tagasi, mil meieni jõudis koroonaviiruse kriis. Kuigi oht oli teistsugune, võime tunda abitust, kontrolli kaotuse tunnet, viha ning hirmu tuleviku ees,” sõnas Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

“Muidugi tuleb olla valmis ka halbadeks stsenaariumideks, kuid nendega ei saa pidevalt oma peas tegelema jääda, see võib nõrgestada meie vaimset vastupanuvõimet, mis on hädavajalik raskete aegadega toimetulekuks,” lisas ta.

Täna saab Peaasi.ee eestvedamisel alguse vaimse tervise vitamiinikuur, mille raames võetakse luubi alla viis vitamiini, mis aitavad vaimset tervist tugevdada.

“Keerulistel aegadel, mil kogeme enam raskeid tundeid, on meil võimalus nende leevendamiseks konkreetseid samme astuda. Keskendume vaimse tervise tugevdamisele ja iseenda eest teadlikult hoolitsemisele. Nii jaksame ka teistele paremini toeks olla. Jagame viie nädala vältel teaduspõhiseid nippe ja nõuandeid, kuidas oma vaimset vastupanuvõimet kasvatada,” sõnas Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

Viis vaimse tervise vitamiini on head suhted, tasakaalustatud toitumine, puhkus ja hea uni, positiivsete emotsioonide kogemine ning liikumine. 

“Sellel aastal plaanime eriti keskenduda headele suhetele ning teadlikule positiivsete emotsioonide juurde toomisele meie ellu. Tunda on, et need on valdkonnad, mis kõige enam turgutust vajavad, eriti on meil vaja lootust ja ühiselt hakkamasaamise tunnet” lisas Oidermaa. 

Peaasi.ee vitamiinikuur kestab tänasest 3.aprillini. Igal nädalal võtame fookusesse ühe vaimse tervise vitamiini komponendi, anname kõigile võimaluse vaimse tervise vitamiinide taset Peaasi.ee lehel testida ning jagame soovitusi, kuidas vaimse tervise tasakaalu parandada. Igal nädalal ilmuvad Peaasi.ee Facebooki lehel vitamiiniminutite videod, milles eksperdid jagavad erinevaid nõuandeid ja nippe.

“Eriti suur rõõm on tõdeda, et oma osalemisest on juba teada andnud sadakond lasteaeda ja kooli. Lapsed ja noored vajavad tuge rohkem kui kunagi varem,” ütles Oidermaa. “Ka üle 300 ettevõtte, organisatsiooni ja riigiasutuse, kes sel aastal aktiivselt kaasa teevad, saavad näidata head eeskuju, kuivõrd tähtis oma kolleege hoida ning vaimsele tervise tugevdamisele tähelepanu pöörata.”

Vaimse tervise vitamiinikuuriga saab liituda siin.

Vitamiiniteavitust rahastab Tervisekassa.

MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasjad on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi Sotsiaaltöö aastapreemia.  2020. aasta lõpus sai MTÜ Peaasjad Kodanikuühiskonna Aasta tegija 2020 – Aasta vabaühenduse tiitli.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.