"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
meediavahi podcast pealinnas Euroopa Liit NATO asemel loob pinna Ukraina rahukõnelusteks (3)
03. märts 2022

Meediavahi Pealinna podcastis püüdsid Toomas Alatalu, Mihhail Vladislavlev ja Allan Alaküla ette kujutada Ukraina tulevase rahuleppe põhitoone.

Belovezhje ürgmetsade vahele oli eilseks kokku lepitud sõdivate poolte teine kohtumine. Kuigi mingeid edasiminekuid polnud sealt oodata, on selge, et iga sõda saab ükskord läbi.

„Igasuguse rahu tegemise põhiliseks eelduseks on mõlema osapoole soov kokku leppida. Kas see on ühe poole sõjajõu ammendumine ja/või oma tagalast ähvardav mäss või vastaspoole visa vastupanu, aga loodetavasti võimalikult peatselt saabub päev, kui kohtumised muutuvad vähemalt vaherahukõnelusteks,” lootis Alaküla.

Alatalu meelest on praegu Vene eesmärk hõivata Ukraina territooriumi niipalju kui võimalik, et oleks millega rahukõnelustel kaubelda. „Venemaa pealetungil on ka näha, et eelkõige pressitakse peale samades suundades, mis 2014. aastal nn Novorossija projektis jäid realiseerimata,” märkis Alatalu. Ta pidas oluliseks Ukraina poolt Euroopa Liidu küsimuse tõstatamist. „See on avanud ka Venemaale võimaluse NATO asemel justkui nõustuda Ukraina Euroopa Liidule lähenemisega,” lisas Alatalu.

Vladislavlevi sõnul on Venemaal sõjavastaste protestide organseerimine märksa keerulisem, kui see oli näiteks Läänes Iraagi sõja vastu meeleavaldajatel. „Info liikumine on pärsitud ja politseilised repressioonid kanged ja nii polegi imestada, et sõjavastased meeleavaldused piirduvad Venemaal vaid suuremate linnadega, peamiselt Moskva ja Peterburgiga,” nentis Vladislavlev.    

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

hmm
17. märts 2022 18:51
https://arvamus.postimees.ee/7478742/kas-xi-toetab-putinit#_ga=2.100094558.1936083670.1646682898-628055636.1613839435 Sellist Vene Blitzkrieg’i Peking ette ei kujutanud. Sest välja tuli Blitzbizdets.
ei keegi
12. märts 2022 03:22
TÄIESTI NORMAALNE VÕIMUVAHETUS PARLAMENDIS (vana guru interpretatsioon, olles ise sealsamas just tunnistanud selle protseduuritust kvoorumi puudumise tõttu!): telefonil Catherine Ashton (väga kõrge euroametnik): "Muljed?" praegune Europarlamendi saadik, tollane välisminister: "...Regioonipartei oli ärritunud, ... samal ajal on TOHUTU SURVE PARLAMENDILIIKMETELE. Öösiti külastavad parteide liikmeid kutsumata külalised. Mõned ajakirjanikud, kes koos minuga olid, nägid, et tänaval RELVADEGA LIIKUVAD TÜÜBID PEKSID ühte PARLAMENDILIIGET PÄEVA AJAL PARLAMENDIHOONE EES." Täiesti normaalne võimu üleminek, mingisugust jõu kasutamist selle juures ei olnud, seletab vana guru podcastis. Võtab sõnatuks! (Loe Ashtoni ja välisministri telefonivestluse täielikku stenogrammi 5. märtsi Postimehest.)
ei keegi
12. märts 2022 02:56
KESKNE ELEMENT: Kas NYLAND ja McCAIN Maidanil olid? Olid. Miks siis küll? No võib olla lõid eeldusi. "Kurja tõeline juur on NATO laienemine, mis on KESKNE ELEMENT laiemas strateegias tõmmata Ukraina välja Venemaa orbiidilt ja lõimida see läände." (loe lähemalt: J. Mearsheimer. Why the Ukraine Crisis is the West`s Fault. Foreign Affairs, September-October 2014.