"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kloostrimetsa jalgrada saab leedvalgustuse (0)
04. märts 2022
Foto: Pirita LOV

Tallinn otsib hankega Piritale Kloostrimetsa tee ja Randvere tee vahelise jalgtee valgustuse ehitajat.

Töö peab valmima augusti lõpuks, teatas reedel linnaosa pressiesindaja.

Kloostrimetsa ja Randvere tee vahelise jalgraja valgustamine olnud plaanis mitu aastat, kuid ühel või teisel põhjusel on töö jäänud toppama. Valgustust on vaja, et ka pimedamal ajal suurendada liikujate turvalisust. Jalgtee valgustusprojekt on valmis ja kinnitatud ning linn kuulutanud välja hanke ehitaja leidmiseks.

Rajatav valgustus põhineb leedtehnoloogial. Kokku paigaldatakse õhuliini rajamiseks sadakond seitsme meetri kõrgust puitmasti. Mastid on projekteeritud suures osas kraavide äärde. Projektlahendus ei näe ette puude ja võsa raiet. Ka pole plaanis metsasihile rajada kergliiklusteed.

Töödega peab ehitaja valmis saama augusti lõpuks, ehitada saab aga suve teises pooles. Jalgrada asub Pirita jõeoru maastikukaitsealal Viimsi metsa piiranguvööndis ja see seab tööde tegemisele ajalise piirangu ehk valgustust saab rajada pärast lindude pesitsusaega.

Linna keskkonna- ja kommunaalameti välja kuulutatud hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 28. märts kell 12. Hanke leiab riigihangete keskkonnast. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.