"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Zelenskõi: Vene raketirünnak hävitas Vinnõtsja lennujaama (0)
06. märts 2022
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Venemaa raketirünnak hävitas pühapäeval Ukraina keskosas asuva Vinnõtsja lennujaama, ütles president Volodõmõr Zelenskõi.

“Mulle anti just teada raketirünnakust Vinnõtsjale. Kaheksa raketti… Lennujaam hävis täielikult,” sõnas ta.

Venemaa kaitseministeerium kinnitas hiljem rünnakuid.

“6. märtsil hävitati Ukraina õhujõudude lennuväli Vinnõtsjas kaugmaa täppisrelvadega,” ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Igor Konašenkov.

Pärast Venemaa 11 päeva kestnud sissetungi on mitut Ukraina õhuväebaasi pommitatud, tulistatud või ballistiliste rakettidega tabatud.

Venemaa hoiatas pühapäeval Ukraina naabreid, seal hulgas NATO liikmesriiki Rumeeniat, võõrustamast oma lennuväljadel Ukraina sõjalennukeid, hoiatades, et vastasel juhul võivad nad leida end relvakonfliktis.

“Teame kindlalt, et Ukraina lahinglennukid on lennanud Rumeeniasse ja teistesse naaberriikidesse,” ütles Venemaa kaitseministeeriumi pressiesindaja Igor Konašenkov videopöördumises.

Tema hoiatuse kohaselt võib Moskva käsitleda vaenulikena neid riike, mis pakuvad oma lennuvälju Ukraina sõjalennukitele.

Konašenkov väitis samuti, et pea kõik Ukraina võitlusvalmid lennukid on hävitatud.

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi on korduvalt nõudnud lääneriikidelt lennukeelutsooni kehtestamist, millega tõkestada Venemaa ohvriterohked õhurünnakud. NATO on seni öelnud, et ei kavatse seda teha, osutades sõja laienemisele.

Vene president Vladimir Putin hoiatas sel nädalal, et iga riik, mis kehtestab lennukeelutsooni Ukraina kohal, on osaline sõjalises konfliktis.

Zelenskõi: Vene väed valmistuvad Odessat pommitama

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi hoiatas pühapäeval, et Vene väed valmistuvad pommitama Musta mere sadamalinna Odessat.

“Nad valmistuvad pommitama Odessat. Odessat!” ütles Zelenskõi videopöördumises.

“Venelased on alati käinud Odessas. Nad on tundnud alati Odessas üksnes soojust. Ainult südamlikkust. Ja mis nüüd? Pommid Odessale? Suurtükituli Odessa vastu? Raketid Odessa vastu?”

“See on sõjakuritegu. See on ajalooline kuritegu,” ütles ta.

Vene väed on alates 24. veebruarist Lõuna-Ukrainas edasi tunginud ning vallutanud Hersoni linna ja piiranud sisse Mariupoli sadamalinna. Odessani ei ole seni jõutud.

Kosmopoliitses Odessas elab ligi miljon inimest, kelle hulgas on nii ukrainlasi kui venelasi, aga ka bulgaarlasi ja juute.

Vene vägede pealetung okupeeritud Krimmist on osalt liikunud itta, et ühineda separatistidega ning võtta piiramisrõngasse Aasovi mere sadamalinn Mariupol.

Teine pool vägedest on võtnud suuna läände Hersoni poole, mis jääb Odessa teele.

Odessa asub Moldova piiri ja Venemaa okupeeritud Transnistria lähedal.

Valgevene suunast on Vene väed sõja esimese 11 päeva jooksul jõudnud kirdest ja loodest Kiievi alla. Põhjast pommitatakse Harkivit

Pommi ja suurtükirünnakute all on veel mitu linna ja ÜRO hinnangul on sõjategevuse tõttu kodunt pagema sunnitud üle miljoni tsiviilelaniku.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.