"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäel Seli metsas algavad tööd peremänguväljaku rajamiseks (1)
17. märts 2022
Foto: Mats Õun / foto on illustratiivne

„Soovime Seli metsast kujundada hubase ja turvalise linnaruumi, mis vastaks tänapäeva vajadustele ja linlaste ootustele. Möödunud aasta sügisel küsisime projekti kohta arvamusi ja tagasisidet ka linlastelt ja nüüd saame alustada töödega peremänguväljaku rajamiseks,“ sõnas Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. „Vabandame elanike ees ebamugavuste pärast, mida ehitustööd kaasa toovad ja palume liiklejatel jälgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid.“

Seli metsa Lasnamäel rajatakse vaba aja veetmise võimalused kogu perele – ehitatakse laste mänguväljakud, koerteväljakud ja jõulinnak ning paigaldatakse valgustus. Esmaste töödega alustatakse juba täna, 17. märtsil, et need saaksid tehtud enne raierahu saabumist.

Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko märkis, et Seli metsast on saamas meeldiv ajaveetmise koht kogu perele. „Sinna rajatakse kaks mänguväljakut, üks neist kuni 3-aastastele ja teine juba suurematele lastele. Metsa lõunapoolsele küljele ehitatakse treeninguala koos trenažööridega, keskossa aga mõnus puhkeala,“ rääkis Jurtšenko ja lisas, et mõeldud on ka neljajalgsetele pereliikmetele. „Parki tuleb kaks koerteväljakut, üks suurtele ja teine väikestele koertele. Ka osa ettevalmistustöödel maha võetud puid kasutatakse ära koerteväljaku tarbeks.“

Metsa paigaldatakse pingid koos prügikastidega ja valgustus, mis tõstab nähtavust metsaalal ja annab kohalikele turvatunde. Korrastatakse ka metsas kulgevad teed ja juurdepääsud.  

Seli metsa eskiisiga saab tutvuda siin. Tööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Riina
10. apr. 2022 22:00
Tere. Mis ajaks saab valmis antud projekt?