"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Euroopa Komisjoni volinik Ylva Johansson väisab Tallinna (0)
21. märts 2022
Euroopa Komisjoni siseasjade volinik Ylva Johansson. Foto: Scanpix

Euroopa Komisjoni siseasjade volinik Ylva Johansson on esmaspäeval visiidil Eestis, külastades varahommikul Euroopa Liidu IT agentuuri eu-LISA peakorterit.

Volinik kohtub agentuuri juhtkonnaga arutamaks Venemaa Ukraina invasiooni mõju EL-i viisainfosüsteemi (VIS), Schengeni infosüsteemi (SIS) ja EL-i varjupaigataotluste käsitlemiseks loodud infosüsteemi Eurodac toimimisele, vahendab BNS.

„Oleme Ukrainaga täielikult solidaarsed ning tunnustame selle rahva vaprust ja vastupidavust. Teeme eu-LISA-s kõik endast oleneva, et tagada EL-i piirivalvesüsteemide täielik töökindlus ja tõhusus, et seeläbi aidata EL-i liikmesriikidel edukalt lahendada väljakutseid, mis tulenevad Ukraina rünnakust põhjustatud rände suurenemisestl,” ütles eu-LISA tegevdirektor Krum Garkov.

“Ajal, mil Ukraina inimesed põgenevad oma kodudest, on imetlusväärne näha, kuidas Euroopa kodanikud neid oma kodudes tervitavad. See ei ole lihtne teekond ja me kõik siin eu-LISA-s püüame muuta piiriületusprotsessi meie pakutavate süsteemidega võimalikult sujuvaks. Oleme valmis ja toetame jätkuvalt EL-i, tema liikmesriike ning Ukraina rahvast selle kohutava sõja tagajärgede haldamise,” lisas Garkov.

Kohtumisel on kavas rääkida ka agentuuri selle aasta prioriteetidest ning rollist Euroopa Liidu siseturvalisuse toetamisel. Olulise teemana vaadatakse üle piirivalves kasutatavate IT-süsteemide ja nende koostalitusvõime uue raamistiku rakendamine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.