"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kullo huvikeskuse uude hoonesse tuleb ka raamatukogu ja noortekeskus (0)
21. märts 2022

Kullo huvikeskuse uue hoone ja seda ümbritseva Löwenruh pargi arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroode Kuu OÜ ja Nikita Atikin OÜ kavand “Päike”, mille autorid on Koit Ojaliiv ja Kristel Niisuke.

Enam kui pool uuest huvikeskuse hoonest hakkab kuuluma Kullo huvikoolile, kuid lisaks hakkavad seal tegutsema Kristiine noortekeskus ja keskraamatukogu loodav haruraamatukogu.

Kõiki kolme asutust aitab ühtseks tervikuks köita keskselt avatud ühisala, kus asuvad galerii ja kohvik. Veel on hoonesse kavandatud 300-kohaline saal. Huvikeskuse välialad on planeeritud avalikuks kasutamiseks, moodustades naabruses asuva looduskaitsealuse Löwenruh pargiga ühtse terviku. Pargialal taastatakse ja säilitatakse selle ajalooline üld-ilme. Keskuse õuele rajatakse õuesõppe alad ja kogukonnaaed koos ajaveetmise võimalustega.

Žürii esimees, linnaplaneerija Jaak-Adam Looveer märkis, et hoonele kavandatud terrassid on mõnus vahelüli avaliku pargi ja siseruumide vahel.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on oluline, et õppijad oleksid ka õnnelikud. “Nii pakume neile häid võimalusi enesearenguks ka kooliväliselt,” üles Belobrovtsev. “Eesti vanim ja suurim huvikool on andnud huviharidust juba mitmele põlvkonnale. Selleks, et need traditsioonid kestaksid, rajamegi uue, õppimist ja loovust soodustava kaasaegse keskuse, mis pakub edaspidigi noortele laiaulatuslikku ja arendavat huvitegevust.”

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul küsiti arhitektuurivõistluse eel lastelt, lapsevanematelt ja keskuse töötajatelt, milline peaks rajatav hoone olema. “Mul on hea meel, et uue Kullo loomisel on arvestatud sihtrühmade huvidega ja selle tulemusena on uude hoonesse planeeritud ka raamatukogu ja noortekeskus,” ütles Riibe. “Samuti saime linlastelt häid ideid õueala ja Löwenruh pargi kujundamiseks, näiteks õuesõppeala, pargi ja huvitegevuse sidumiseks või noortele täiendavate liikumisvõimaluste loomiseks.”

Ideekavandeid hindas seitsmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Kullo huvikeskuse direktor Ronne Sära, linnaplaneerija Jaak-Adam Looveer, linnavaraameti ehitus- ja hankeosakonna projektijuht Mailis Linde, arhitektid Illimar Truverk ja Risto Parve, maastikuarhitekt Kristian Nigul ja Kristiine linnaosa arhitekt Taimi Kaup.
Ideekonkursi preemiateks on ette nähtud kokku 41 000 eurot ja võistlusele esitati tähtajaks seitse kavandit.
Planeeritav hoone on ligikaudu 11 000 m2 suurune. Selle rajamiseks kulub 22,6 miljonit eurot ja keskus peaks valmima 2025. aastal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.