"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
fotod Pirita on kimpus grafitirünnakutega (1)
23. märts 2022
Foto: Pirita LOV

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on grafitihuligaanide sodimine aegumatu probleem – igal aastal kulub linnaosavalitsusel selle kõrvaldamiseks neljakohaline summa –, kuid tänavu on sodimist eriti palju. „Kõige rängema grafitirünnaku alla on jäänud Merivälja pargi hiljuti rekonstrueeritud mänguväljak. Peale grafiti on mänguvahenditele kirjutatud roppusi, sirgeldatud Z-märke ja haakriste. Sodijad on rikkunud istepingid, prügi- ja koerakakakastid, teadetetahvlid, jäätmekogumiskonteinerid, seinad, alajaamad – ühesõnaga kõik, mis teele jäänud,” kirjeldas Liinat.

Vaata galeriid (8)

Grafitiga on soditud mänguväljakute atraktsioonid, prügikastid, istepingid, teadetetahvlid ja seinad. Kõige rohkem on sodimist Merivälja kandis, aga hädas on ka teised Pirita asumid.

„See on täiesti lubamatu tegevus ja võõra vara tahtlik kahjustamine. Eelmisel aastal panustasime linnaosa mänguväljakute rekonstrueerimisse, uute rajamisse ja hooldusesse üle poole miljoni euro, näiteks Merivälja pargi mänguväljaku uuendamine läks maksma 165 000 eurot, Kose pargi mänguväljak 112 000 eurot jne. Nüüd neelab rikutud pindade puhastamine, survepesu ja värvimine linnaosavalitsuse rahakotist tuhandeid eurosid,” nentis Liinat. Möödunud aastal kulus puhastustöödeks üle 4000 euro.

Pirita linnaosa valitsus palub kõigil, kes märkavad seinu, mänguväljakuid ja mis tahes esemeid sodivaid inimesi, sellest kohe teatada politseile, sest tegemist on vara tahtliku kahjustamisega ning seda saab karistada. „Loodan linlaste tähelepanelikkusele ja abile, sest ainult üheskoos suudame panna piiri sodijatele ja hoida Pirita puhta,” ütles Liinat.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Pahane
23. märts 2022 21:38
Sõna grafiti kasutamine on siin küll ebasobiv, sest tegemist on ju lihtsalt pahatahtliku sodimisega. Ühe lahendusena pakuksin välja seada selleks kasutatavate värvide müügile samad vanusepiirangud nagu on kehtestatud juba alkoholile või tubakatoodetele. Vaevalt see probleemi kogunisti lahendab aga mingit abi oleks sellest kindlasti. Ei usu, et täismehed sellise lollusega enam eriti tegeleda viitsivad kui neil isegi mõni kruvi logisema peaks.