"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti Punase Risti peasekretär kinnitab: eestimaalaste rahaannetused jõuavad Ukrainasse (0)
30. märts 2022
Foto: Ukraina Punane Rist

Eesti Punasele Ristile on Ukraina elanike abistamiseks annetatud 4,7 miljonit eurot. Kaks miljonit sellest on Ukraina Punase Risti palvel kantud sihtotstarbeliselt – abistamiseks Ukrainas – üle Rahvusvahelisele Punase Risti Komiteele.

„Meie kõigi ühine huvi on, et annetusraha eest saaksid abi need, kellel on seda kõige enam tarvis ja abi oleks olemas just siis, kui seda on kõige enam vaja. Selleks oleme tihedas kontaktis Ukraina Punase Ristiga,” ütles Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv.

“Täna hommikul andsime peasekretär Maksym Dotsenkole teada äraspidisest kajastusest, mis seab kahtluse alla rahaannetuste edastamise osakannetena ning selle, et osa rahast on täna veel üle kandmata. Jagame tema vastust ja kinnitame, et Eestis kogutud annetused jõuavad Ukraina elanikeni. Abivajadus on kestev, pikaaegne. Sellest lähtuma peab ka toetus.“

Mõistame survet, millega te praegu silmitsi seisate. Relvakonfliktist on mõjutatud kogu Ukraina elanikkond ning abi, humanitaarprogramme, on vaja kindlasti pikaajaliselt. Hindame väga partnerite jätkuvat, kestvat, toetust ning arutame praegu ka Ukraina valitsusega, kuidas pikaajalist abi riiklikul tasandil korraldada. (Tõlgitud inglise keelest)

Ukraina Punase Risti peasekretär Maksym Dotsenko on valmis vastama meediapäringutele, mis puudutavad Eesti Punase Risti ja Ukraina Punase Risti koostööd. Päringud temale võib saata Ukraina Punase Risti rahvusvaheliste suhete osakonda: i.boicheva@redcross.org.ua

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.