„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Laienev madalrõhkkond toob pühapäevaks lund ja lörtsi (0)
02. aprill 2022
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Skandinaavia põhjaaladelt laieneb pühapäeva päeval madalrõhkkonna serv Läänemere ümbrusse – lisandub pilvi, millest tuleb lund ja lörtsi ning saarte rannikul ka vihma.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu pühapäeva selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Külma on 4-9, kohati 13 kraadi. Rannikul tuleb paiguti null kraadi.

Peipsi järvel puhub valdavalt läänekaaretuul 2-6 m/s. Ilm on sajuta ja hea nähtavusega. Külma on 6-10 kraadi.

Pühapäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab lund, lörtsi ja vihma. Puhub läänekaaretuul 2-8, puhanguti kuni 11 m/s. Sooja on 1-5 kraadi.

Peipsi järvel puhub läänekaaretuul 3-7 m/s. Pärastlõunal esineb lumehooge. Nähtavus on enamasti hea. Õhutemperatuur 0 kuni +2 kraadi.

Eeloleva nädala esimeses pooles talvised ilmad veel ei taandu

Järgmise nädala esimene pool toob lumelisa ning vahelduseks päevastele nappidele plusskraadidele langevad öised õhutemperatuurid kohati üsna korralikult miinusesse. 

Ilmateenistuse teatel ööl vastu esmaspäeva pilvisus tiheneb. Kohati sajab lund ja lörtsi. Tuul pöördub läänest lõunakaarde 3-9, hommikul saartel ja rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -6, rannikul kohati kuni +2 kraadi. Esmaspäeva päeval on valdavalt pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi ning kohati ka vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-10, puhanguti 14, Liivi lahe ümbruses kuni 20 m/s. Pärastlõunal tuul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on 0 kuni +5 kraadi.

Teisipäeva öösel on pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi. Puhub lõunakaaretuul 5-10, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Hommikul pöördub tuul saartel põhja. Õhutemperatuur on -1 kuni +2 kraadi. Teisipäeva päeval on pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi, pärastlõunal loode poolt alates sadu lakkab ja pilvisus hõreneb. Tuul pöördub kõikjal põhja ja loodesse 5-12, puhanguti 14, saartel ja rannikul kuni 18 m/s. Õhtul tuul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on -2 kuni +2 kraadi.

Kolmapäeva öösel on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab lund, hommikuks on sadu laialdasem. Tuul pöördub loodest edelasse ja lõunasse 5-10, rannikul puhanguti 15 m/s. Külma on 3-9, rannikul tuleb kohati null kraadi. Kolmapäeva päeval on muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool on lumehooge. Puhub edela- ja läänetuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +3 kraadi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.