"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aprilli algusest on Tallinna jäätmejaamad avatud iga päev (0)
04. aprill 2022
Foto: Mats Õun

Inimeste paremaks teenindamiseks on kõik neli Tallinna jäätmejaama aprilli algusest avatud iga päev. Samuti lähevad jäätmejaamad 1. aprillil üle suvisele töökorraldusele, mis tähendab lahtiolekuaegade pikenemist.

Tallinna neli jäätmejaama Pääskülas, Rahumäel, Paljassaarel ja Pärnamäel on 1. aprillist alates avatud tööpäeviti kell 12.00–20.00 ning nädalavahetustel kell 10.00–18.00. Jäätmete äravedu ja jaamade sisemised korrastustööd korraldatakse jooksvalt, nii et need ei häiriks elanike jäätmete üleandmist.

“Olen ise sattnunud jäätmejaamas tipptunnil järjekorda. On tore näha, et teenus on populaarne ja vajalik – linlased hoolivad keskkonnast ja kasutavad võimalust jäätmeid korralikult liigiti ära anda. Just seetõttu laiendame jäätmejaamade lahtiolekuaegasid, et inimestel oleks võimalikult mugav teha keskkonnasõbralikke valikuid,” ütles abilinnapea Joosep Vimm.

Varasemalt olid jaamad avatud kuuel päeval nädalas. „Otsustasime teha ümberkorralduse tallinlaste parema teeninduse huvides, sest jäätmejaama üks suletud päev tekitas elanikes segadust,“ ütles Tallinna Jäätmekeskuse juhataja Kristjan Mark.

Kõik Tallinna jäätmejaamad on aga suletud riigipühadel ja nõnda on ülestõusmispühade tõttu 15. ja 17. aprillil kõik jäätmejaamad kinni. Laupäeval, 16. aprillil aga töötavad kõik Tallinna jäätmejaamad nädalavahetuse graafiku kohaselt ja on avatud kell 10.00–18.00.

Samuti on jäätmejaamad suletud kevadpühal, 1. mail ning samuti võidupühal ja jaanipäeval 23. ja 24. juunil. Suletud on jäätmejaamad ka taasiseseisvumispäeval, 20. augustil.

Paljassaare jäätmejaam asub Põhja-Tallinna linnaosas aadressil Paljassaare põik 5, Pärnamäe jäätmejaam asub Pirita linnaosas aadressil Ristaia tee 8/Pärnamäe tee 36,Pääsküla jäätmejaam asub Nõmmel aadressil Raba 40 ja Rahumäe jäätmejaam samuti Nõmme linnaosas aadressil Rahumäe tee 5a.

Biolagunevaid aiajäätmeid, mida võib tekkida kevadistel aiatöödel, saab Tallinna elanik piiratud koguses üle anda tasuta. Ühekordsel toomisel võetakse vastu kuus sajaliitrist kotti ehk 0,6 kuupmeetrit aia- ja haljastusjäätmeid. Pääsküla ja Paljassaare jäätmejaamades tuleb biolagunevad aiajäätmed, sealhulgas puude ja põõsaste lehed, tühjendada kilekottidest selleks ettenähtud konteineritesse. Rahumäe ja Pärnamäe jäätmejaamades saab aga aiajäätmete kotid tühjendada maapinnale aunadesse.

Jäätmejaamas võetakse linnaelanikelt piiramatus koguses tasuta vastu vanapaberit ja kartongi, pakendeid, toiduõli ja -rasva, vanametalli, komplektseid elektri- ja elektroonikaseadmeid ning kasutuskõlblikku mööblit.

Piiratud koguses saab tasuta üle anda korraga kuni:

  • 0,6 kuupmeetrit kodumajapidamises tekkinud aia- ja haljastusjäätmeid,
  • 0,6 kuupmeetrit kasutuskõlblikke riideid
  • 1 kuupmeetri töötlemata puitu,
  • 1 kuupmeetri markeeritud plastijäätmeid,
  • 8 vanarehvi,
  • 1 kuupmeetri betooni,
  • 1 kuupmeetri eelsorteeritud telliseid
  • 1 kuupmeetri plaate ja keraamikatooteid,
  • 1 kuupmeetri lehtklaasi
  • teatud koguses erinevaid ohtlikke jäätmeid.

Muid jäätmeid ja piirkoguseid ületavaid jäätmekoguseid saab üle anda jäätmejaama hinnakirja alusel. Täpsema info leiab jaamade kodulehelt jaatmejaam.ee. Jäätmejaamu haldab Tallinna Jäätmekeskus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.