"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Abilinnapea Svet: Euroopa linnajuhid tunnevad suurt huvi Tallinna kui Euroopa rohelise pealinna vastu (0)
06. aprill 2022
Foto Mats Õun

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet osaleb 6.-8. aprillil Grenoble’is Eurocities keskkonnafoorumil, kus ta tutvustab Tallinna plaane rohelise pealinna aastal ning osaleb paneeldiskussioonis linnade süsinikneutraalsuse saavutamise teemal. Eurocities keskkonnafoorumi üldteemaks on „Linnad kliimamuutuse esirinnas.“ 

Abilinnapea Svet arutab paneeldiskussioonis Lyoni ja Tirana linnajuhtidega, milliseid väljakutseid kliimaneutraalsuse saavutamine linnadele toob ning mida üksteise kogemustest õppida. 

„Jätkusuutlikkus ja keskkonnakaitse on muutumas olulisteks juhtimispõhimõteteks linnades üle kogu Euroopa. Tallinn teeb kõvasti tööd selle nimel, et muuta meie linn rohelisemaks ja paremaks elukeskkonnaks. Tallinna arengukavad ja strateegiad on üles ehitatud keskkonnasõbralikule mõtteviisile, et saaksime luua linnaruumi, kus kõigil tallinlastel on hea elada,“ ütles Svet.  

Grenoble on Euroopa roheline pealinn sel aastal, järgmisel aastal võtab selle tiitli üle Tallinn. Eurocities foorumi raames kohtub Vladimir Svet ka endise ja praeguse Euroopa rohelise pealinna (Lahti ja Grenoble’i) linnapeadega, et vahetada kogemusi linnade kestlikuma arengu teemadel. 

„Kuulame suure huviga Lahti ja Grenoble’i saavutusi rohelise pealinna aastal. Loodame, et järgmisel aastal saame ise Eurocities keskkonnafoorumi Tallinnas korraldada, et siis teile oma pealinna-aasta algatusi tutvustada ja Tallinna rohelust näidata. Juba praegu on näha, et meie kolleegid tunnevad suurt huvi Tallinna tegevuse vastu kliimaneutraalsuse saavutamisel ja rohelise pealinna aasta ettevalmistusel,“ lausus Svet.

Eurocities on Euroopa suurlinnade võrgustik, mille asutasid 1986. aastal kuue suurlinna Barcelona, Birminghami, Frankfurdi, Lyoni, Milano ja Rotterdami linnapead. Tänaseks on Eurocitiesi liikmeteks üle 200 Euroopa suurema linna 38 riigist, mis esindavad pea 15 miljoni inimese huve.

Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 on seadnud eesmärgiks kaasata kogukondi rohkem linna arendamisesse, leida võimalusi roheinnovatsiooni toetamiseks ja rakendamiseks, arendada süsinikuneutraalset liikuvust ja ringmajandust, lähtuda linna arendamisel kestliku arengu põhimõtetest ning aidata linnaelanikel paremini mõista keskkonnahoiu olulisust. Soovime parandada linlaste elukvaliteeti ning luua parema elukeskkonna ja linnaruumiga keskkonnasõbraliku linna.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.