Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Koer ravib südant Võta varjupaigast koer (0)
07. aprill 2022

Tänavu pannakse Tallinna Loomadevarjupaigas südame- ja tervisekuul erilist rõhku vaimsele tervisele. Koerad mõjutavad inimestele teatavasti teraapiliselt ja aitavad stressi maandada.

“Koer on see, kes motiveerib meid igapäevaselt jalutama,” ütles Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni-Anete Mõisamaa. “Meile on tulnud tagasisidet, et inimesed on hakanud rohkem looduses käima. Üks tore juhtum oli meil näiteks selline, kus üks pensionär võttis endale koera ja kui paar kuud hiljem uurisime, kuidas neil läinud on ütles naine, et on oma elu mõtte tagasi saanud.”

Paljassaare varjupaigas on hetkel 26 toredat koera, kes kõik endale pikisilmi uut kodu leida loodavad. Koer Maia on varjupaigas olnud 2 kuud. Ta jõudis sinna koos kutsikatega, kes on tänaseks kõik uue kodu leidnud. Päris oma koju tahab saada ka kutsikavabrikust pärit häbelik Esmeralda, kes oma suuruse poolest võib esialgu hirmu tekitada, kuid tegelikult on väga heasüdamlik ja leebe koer.

Kõigil, kel on oma lemmik juba olemas, tuleks esimesel võimalusel ta Eesti Lemmikloomaregistrisse kanda. Viimasel ajal on Tallinnas seda usinasti tehtud.

“Eelmise aasta jooksul lisati registrisse üle 8000 lemmiklooma, kellest 5000 olid kassid ja natuke üle 3000 koerad,” sõnas Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti hooldusosakonna peaspetsialist Hellika Landsmann. “Eriti suur heameel on selle üle, et inimesed kontrollivad oma andmed alati üle. On olnud, et kiip oli loomal olemas, aga registris teda ei olnud.”

Kuigi südame- ja tervisekuul on fookuses just koerad, ei saa unustada ka kasse. Tallinna Loomade Varjupaigas on uue kodu ootel hetkel 130 kassi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.