"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Riigikogu lahtiste uste päev toob Toompeale raamatukogude aasta ja kodanikukaitse teemad (0)
20. aprill 2022
Foto: Scanpix

Riigikogu tähistab laupäeval, 23. aprillil 103. sünnipäeva traditsioonilise lahtiste uste päevaga, mis toimub seekord koos Eesti Rahvusraamatukogu ja Tallinna Keskraamatukoguga. Oma tegevusi tutvustab külalistele Kaitseliit.

Riigikogu lahtiste uste päev algab Tallinna Trompetiansambli tervituskontserdiga Toompea lossi rõdult. Lossi hoovis tervitab külalisi Riigikogu esimees Jüri Ratas.

Terve päeva jooksul toimuvad Toompea lossis ekskursioonid, fraktsioonides saab kohtuda saadikutega ja on võimalus külastada Pika Hermanni torni.

Kohvikus arutlevad elanikkonnakaitse teemal Riigikogu liikmed Heiki HepnerRaimond Kaljulaid, Henn Põlluaas, Mati Raidma ja Marko Šorin. Arutelu juhib Urmas Vaino.

Konverentsisaalis toimub Riigikogu ja koolide võistkondade vaheline traditsiooniline mälumäng. Riigikogu võistkondadesse kuuluvad parlamendiliikmed Jaak JuskeAndrei KorobeinikEerik-Niiles KrossAnti Poolamets ja Urmas Reinsalu.

Raamatukogude aasta puhul on külas Eesti Rahvusraamatukogu välkraamatukogu ja veebimängude, Tallinna Keskraamatukogu lugemispesa koomiksite ja virtuaalreaalsusega ning raamatukogubuss Katarina Jee.

Lossis ja lossi hoovis on üles seatud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, kodutütarde ja noorkotkaste töötoad. Sõjamuuseum müüb tooteid Ukraina toetuseks ja Naiskodukaitse pakub võimalust toetada sinilillekampaaniat „Anname au!“. Valges saalis toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilaste Ukrainale pühendatud kontsert. Päeva lõpetab Kaitseliidu ansambli Mustad Kolonelid kontsert lossi hoovis.

Esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus – Asutav Kogu – tuli kokku 23. aprillil 1919. aastal Tallinnas. Riigikogu tähistab seda sündmust pärast kaheaastast pausi taas lahtiste uste päevaga, mis toimub tänavu 22. korda.

Sissepääs, tegevused ja üritused on tasuta.

Kava

10.40    Tallinna Trompetiansambli tervituskontsert lossi rõdult

10.55    Riigikogu esimehe Jüri Ratase tervitus

11–16    Ekskursioonid lossis, pääs Pika Hermanni torni

11–16    Kohtumised Riigikogu liikmetega fraktsioonides

11–16    Tallinna Keskraamatukogu lugemispesa koomiksite ja virtuaalreaalsusega (kunstisaal)

11–16    Eesti Rahvusraamatukogu välkraamatukogu ja veebimängud (Riigikogu hoone vestibüül)

11–16    Kaitseliidu, Naiskodukaitse, kodutütarde ja noorkotkaste töötoad (lossis ja lossi hoovis)

12–13    Kohvikujutud Urmas Vainoga – räägime kodanikukaitsest (Riigikogu kohvik)

13.30–14 Ukrainale – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilaste kontsert Valges saalis

13–14    Mälumäng koolide ja Riigikogu võistkondade vahel (Riigikogu konverentsisaal)

15–16    Kaitseliidu ansambli „Mustad kolonelid“ kontsert lossi õuel

Avatud kohvik ja einelaud. Avatud Ajaloomuuseumi kauplus (tasumine sularahas), Naiskodukaitse ja Sõjamuuseum müüvad tooteid Ukraina toetuseks.

Riigikogu lahtiste uste päeva kava.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.