„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Stroomi ranna mänguala saab uue 22-meetrise mängulaeva Santa Maria (0)
22. aprill 2022
Foto Ilja Matusihis

Tallinnas Stroomi pargis avatakse pühapäeval kell 15 uus 22 meetri pikkune mängulaev Santa Maria, kus kohal on piraadid koos traditsioonilise aardekirstuga. 

„Stroomi ranna mängualade külastatavus on aastaringselt suur, mistõttu tekkis vajadus ja ootus suurema ning mitmekülgsema laeva järele,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. „Uus laev on eelmisest laevast poole suurem ning sobib mängimiseks ja ronimiseks nii väikestele kui ka suurematele lastele.“

Uus laste mängulaev Santa Maria on senisest piraadilaevast poole pikem ja kõrgem, seetõttu laiendati ka Stroomi mänguväljaku liivaala. Kolme masti ja purjedega laeval on kolm erinevat liumäge, viis varikatusega platvormi ning 26 mänguseina. Sissepääse on kaheksa, neist kolm on võrguga. Laeval on ka paar võrkseina ronimiseks, kaheksa erinevat silda, tuletõrje laskumistoru jm atraktsioone. 

Praegu on laevale pääs veel tõkestatud, sest käivad viimased hooldus- ja haljastustööd. Seepärast palub Põhja-Tallinna valitsus tööde lõpuleviimise ja turvalisuse huvides praegu veel mitte üritada laevale ronida.   

Laeva tellija on Põhja-Tallinna valitsus, projekteerija Järve ja Tuulik OÜ ning tööde teostaja Fixman Eesti OÜ. Senine Stroomi ranna mängulaev on veel kasutuskõlblik ja viiakse üle Pikakari randa. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.