"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Vabamus esietendub laupäeval vabadusest jutustav lastelavastus (0)
26. aprill 2022
Foto: Vabamu

30. aprillil esietendub Vabamus Piret Jaaksi ja ZUGA ühendatud tantsijate rännaklavastus “Vabakava”, mis jutustab lastele vabadusest ning vaba olemisest. Tegemist on kaasava lavastusega, kus publikust saavad osalised põnevas, läbi Eesti ajaloo kulgevas mängus.

Lavastuse dramaturg Piret Jaaks lavastuse sünnist: „Vabakava“ sündis vajadusest tutvustada lastele vabaduse olemust. Täiskasvanud teavad, kui habras võib vabadus olla ja kui raske on seda kaitsta, kuid kuidas anda seda tunnetust edasi lapsele, kes on sündinud vabas Eestis? Lavastuses tegeleme eelkõige vabaduse tunnetamisega, kaasates lapsi ja nende vanemaid läbi Eesti ajaloo kulgeva rännaku. Soovime läbi ruumikogemuste anda edasi elu keerulisust võõrvõimu ajal ja helgust ning kergust pärast sellest vabanemist.“

Rännaklavastus kulgeb mööda erinevaid Vabamu ruume ning selle teeb eriliseks publiku kaasamine, mis pole Eesti teatrimaastikul tavapärane. Näitlejate ja vaatajate vahel sünnib dialoog ning koos saab mürada ja joosta.

„Mängu kaudu õppimine on lapse jaoks loomulik. Nii mõistab ta erinevaid rolle ning suhestumist ühiskonnaga. Seetõttu on ka vabaduse tunnetust kõige loomulikum läbi mängu lapsele edasi anda,“ lisas Jaaks.

Laste rännaklavastus “Vabakava”
712aastastele lastele, kooligruppidele ja peredele
Esietendus 30.04 kl 11.00 Vabamus (Piletid Piletilevis)
Järgnevad etendused: 03.05; 04.05; 06.05, 13.05 ja 17.05 kell 10 (kooligruppidele). Tellimine: broneering@vabamu.ee

Autor ja dramaturg: Piret Jaaks
Lavastus ja etendajad: Christin Taul, Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Simo Kruusement (ZUGA)
Helilooja: Liisa Hirsch
Kostüümikunstnik: Keili Retter
Valguskujundaja: Rommi Ruttas

Lisainfo: www.vabamu.eewww.facebook.com/Vabamu2022

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.