"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Euroopa päeval esinevad tasuta kontserdil nublu, Gameboy Tetris, Svjata Vatra ja Metsatöll (0)
06. mai 2022
Gameboy Tetris. Foto: Scanpix

“Soovime pakkuda tegevust juba nädalavahetusel, et kutsuda inimesi Euroopa päeva orienteerumisradadele,” lausus Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kommunikatsiooninõuniku KadriKull. Islandi väljakul toimub 9. mail kella 20-23 kontsert “Minu Euroopa”, kus esinevad nublu, Gameboy Tetris, Svjata Vatra ja Metsatöll.

Kulli sõnul saab seekord Euroopa päeva üritustel osaleda kolmel päeval. Langeb ju Euroopa päev tänavu esmaspäevale, kuid linlasi soovitakse selle tähistamisse kaasata nädalavahetuselgi. “Huvilised saavad kas üksi, perega, klassiga või sõpruskonnaga tulla ja jalutada Tallinna kesklinnas neljal temaatilisel rajal,” lausus ta.

Noorteaasta toob lavale õpilased

Minu Euroopa orienteerumisrajad on avatud 7.- 9. maini. Rajale minekuks tuleb oma nutivahendisse laadida Navicup rakendus, selle leiab enne ürituse algust Euroopa päeva veebilehelt ja sealt saab jälgida roherada, toetuste rada, digirada ja kultuurirada. Radade läbimine võtab aega maksimaalselt tunni ja iga osaleja saab valida, kas läbib kõik neli rada või vaid osa neist.

Poolelioleva teekonna võib rakenduses vahepeal pausile panna ning tulla selle juurde tagasi sobival ajal, kasvõi järgmisel päeval. Kõigi vähemalt ühe raja läbinute vahel lähevad loosi sajaeurosed Estraveli kinkekaardid reisi korraldamiseks Eestis või mujal Euroopas.

Tänavusele Euroopa noorteaastale kohaselt on Euroopa päeva peamine sihtrühm koolinoored ja tudengid. “Nii pakubki esmaspäev, 9. mai tegevusi eelkõige koolinoortele,” ütles Kull. “Euroopa päeval on laval noortekollektiivid ja orkestrid ning kogu üritust modereerivad samuti noored ise. Päeva korraldame koostöös keskusega Rakett69 Teadusstuudiod.”

Huvilistele teaduskatsed

Roheideede konkurss “Rohelend Rakett69-ga” innustas 7.-12. klasside õpilasi välja pakkuma elukeskkonda säästvaid efektiivseid rohelahendusi, mille hulgast parimad selguvad linnaväljakul.
“Huvi konkursi vastu oli suur, Tallinnast osales lausa mitukümmend kooli. Kolm paremat neist esitlevad oma töid Euroopa päeval 9. mail konkursi avalikus finaalis Vabaduse väljakul,” lausus Kull. “Võitja valib nende seast kohapeal konkursi žürii.”
Rakett69 alal saab tutvuda oma linna parimate võistlustöödega ja ka ise juhendajate abil mitmesuguseid teaduskatseid teha.
Samasugused konkursid toimusid kuues piirkonnas üle Eesti – ka Kuressaares, Pärnus, Narvas, Tartus ja Võrus. Võitjatiime ootab ühine auhinnareis Brüsselisse. 9. mail toimuva Euroopa päeva ürituste peakorraldajad on Euroopa Komisjoni Eesti esindus, Euroopa Parlamendi Büroo ja Europe Directi teabekeskused. Teaduskonkursi korraldavad Rakett69 Teadusstuudiod ja KVARK. Islandi väljakul toimub 9. mail kella 20-23 kontsert “Minu Euroopa”, kus esinevad nublu, Gameboy Tetris, Svjata Vatra ja Metsatöll.

Euroopa päeva kava
• 7.-9. maini on avatud Minu Euroopa orienteerumisrajad – roherada, toetuste rada, digirada ja kultuurirada. Kõigi vähemalt ühe raja läbinute vahel lähevad loosi Estraveli kinkekaardid ja meened saatkondadelt.
• 7. ja 8. mail on Euroopa Elamuskeskus (Rävala pst 4) avatud kl 10-21, minikontserte annavad muusika- ja teatriakadeemia noored muusikud.
• 9. mail kella 12-13 arutleme koos president Alar Karisega, mida Euroopa päev meie jaoks tähendab ja kuidas sel päeval tähistada rahu, mitte võitu. Seminari saab otseülekande vahendusel jälgida https://www.facebook.com/events/569122747973305
• Euroopa päev Vabaduse väljakul 9. mail kell 14 peavad avakõne linnapea Mihhail Kõlvart ning Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson.
• Kell 14.20 konkursi “Rohelend Rakett69-ga” Tallinna piirkonna kolme parima töö esitlused ja autasustamine, võitja kuulutab välja Kadri Simson.
• Pärast seda esinevad noor DJ Indra Smith, Tallinna muusikakooli kitarriduo, akordioniansambel ja vaskpilliansambel.
• 9. mail kella 20-23 kontsert “Meie Euroopa” Islandi väljakul, üles astuvad nublu, Gameboy Tetris, Svjata Vatra ja Metsatöll.
• Vaata infot www.eoroopapaev.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.