"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
emadepäeva kontsert „Kasvamise ilu“ Tallinn tähistab sel nädalal mitmes eri paigas emadepäeva (1)
06. mai 2022
Liisi Koikson Foto Mats Õun

Saabuv pühapäev on rahvusvaheline emadepäev ja selle tähistamiseks on Tallinna linnaosades mitmeid kontserte nii vabas õhus kui kontserdisaalis, külastada saab nii laatu kui töötubasid.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul pakub programm midagi igaühele. „Emadepäev on muidugi igale inimesele väga isiklik tähtpäev koos omade traditsioonidega, aga sageli ka põhjus ühes kõige lähedasematega midagi koos ette võtta. Usun, et selle nädala jooksul Tallinnas toimuvate sündmuste hulgast leiab igaüks mõne meelepärase, kuhu minna ja muuhulgas taas elavat muusikat kuulata. Viimastel aastatel on olnud sellest puudust, aga nüüd saame taas võimalust kasutada,“ rääkis Oja.

Nõmmel peetakse emadepäeva reedel, 6. mail kell 19 algava tasuta kontserdiga Nõmme Kultuurikeskuses, kus emadele esinevad tüdrukutekoor Nõmmelill ja tütarlaste ansambel Fiore, käsikellastuudio KellaRing ja tütarlaste rahvatantsurühm Marike.

Laupäeval, 7. mail kell 12 algab Solarise keskuse II korrusel, rahvusraamatukogu saatkonnas ja Apollo raamatupoes Eesti Rahvusraamatukogu korraldatav tasuta perehommik „Memme musi“, kus toimub palju huvitavat tegevust nii suurtele kui väikestele: lillejaht, pimekohting raamatuga ja ettelugemine, rinnamärgi meisterdamise töötuba jpm.

7. mail kell 18 toimub Alexela kontserdimajas Tallinna Tehnikaülikooli kultuurikollektiivide ühine emadepäeva kontsert „Kasvamise ilu“, mille piletitulu annetatakse Ukraina heaks. Esinevad solistid Liisi Koikson, Kalle Sepp ja Kristjan Karmo koos Tallinna Tehnikaülikooli Naiskoori, Meeskoori, Kammerkoori, Vilistlaste Naiskoori, Inseneride Meeskoori, Tantsuansambel Kuljuse, Puhkpilliorkestri, BigBandi ja Kammerorkestriga.

Põhja-Tallinnas saab pühapäeval, 8. mail külastada kell 10 avatavat suurt kevadlaata Stroomi rannapargis ning kell 12 algavat kontserti Põhja-Tallinna kogukonnamaja hoovis. Emadele pühendatud tasuta kontserdil esinevad Tallinna Kopli Huvikooli kollektiivid ja ansambel The Soul Singers.

Pühapäeval algab kell 11 Tallinna Lauluväljakul Eesti Messide ja Eesti Lasterikaste Perede Liidu koostöös toimuv perepäev „Kallile emale!“, kus teiste seas astuvad üles Savijalakesed, Meero Muusik laululapsed, Tallinna Poistekoor koos Uku Suvistega, Muusikalikooli õpilased koos Laura Põldverega ning Lottemaa Leiutajateküla tegelased. Lauluväljaku territooriumil saab samas külastada Tallinna kobarmessi teema-alasid.

Lasnamäel toimub pühapäeval kell 14 emadepäeva kontsert Lindakivi Kultuurikeskuses. Kontserdil astuvad üles Lindakivi huviringid: Laste laulustuudio Nupukesed, Mission4, Tip-Top klubi, LK Aplaus, TUTTI STUDIO ja vokaalstuudio „Voice & Beauty“. Kontsert on tasuta.

Haaberstis tähistatakse emadepäeva ka veel järgmisel nädalal. Nimelt kolmapäeval, 11. mail kell 14 pakub Haabersti päevakeskuses emadepäeva puhul pop-folk tantsukontserdiga rõõmu tantsurühm Uppsar.

Tallinna lähiümbruses saab emadepäeva puhul külastada näiteks reedel kell 18 Keilas Harjumaa Muuseumis toimuvat emadepäeva ehtetöötuba või pühapäeval kell 11 Viimsis Eesti Sõjamuuseumis toimuvat emadepäeva koos Ukraina kohviku ja Eesti sõjaväeorkestri kontserdiga.

Täpsem info linnaosade Facebookis ja sündmusteportaalis huvi.tallinn.ee.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

prantsusmaa
6. mai 2022 16:56
Ema asemel peab hakkama ütlema Vanem 1 ja isa asemel peab hakkama ütlema Vanem 2.