"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Nädalavahetus lauluväljakul Suur mess lauluväljakul kutsub sööma ja Uku Suvistega emadepäeva tähistama (1)
08. mai 2022
Albert Truuväärt

Tasuta mess tutvustab 7.-8. mail muuhulgas reisimisvõimalusi ja pulmade pidamise trende ning kutsub emale suurepärast kontserti kinkima.

“See on uue aja suursündmus,” iseloomustas peatset kobarmessi selle korraldaja ja Eesti Messide juhatuse liige Auris Rätsep. “Kui vanasti korraldati ühe konkreetse teema messi kindlal ajal ühes kohas, siis nüüd on inimeste elutempo läinud nii kiireks, et kellelgi pole aega iga nädal eri messil käia. Nüüd saab aga lauluväljakul korraga külastada viit teemamessi.”
Tegemist on lauluväljakul kahel päeval korraga toimuvate toidumessi, tervisemessi, aiandusmessi, automessi ja emadepäeva suure kontserdiga, mis kannab pealkirja “Kallile emale”. Rätsepa sõnul on seal tegelikult lausa seitse teemat, sest peomessi sees on omakorda pulmamess ja reisimessi sees matkamess. “Kahel päeval peaks kõigil olema piisavalt aega teemadega kohapeal tutvuda,” nentis ta.
Kontsert saab teoks koos lasterikaste perede liiduga.

Toidumess toob kokku Eesti põnevamate toitude valmistajad

Kohal on parimad toiduvalmistajad, kes pakuvad maitsta oma erilisi roogi.
“Üleriigilise toidumessi eesmärk on anda nii meie oma rahvale kui ka kaugemalt külalistele ülevaade Eesti inimeste toidulaua hetkeseisust ja arengutest,” ütles toidumessi patroon Sirje Potisepp.

“Selleks kutsume igal kevadel maikuu teisel nädalavahetusel Tallinna lauluväljakule kokku kõik, kes Eesti toiduvaldkonnas vähegi tegijad – suured ja väikesed toidukaupade tootjad, jae- ja hulgikaupmehed, catering-teenuseid osutavad toidupakkujad, toiduvaldkonnaga seonduvad organisatsioonid ja arvamusliidrid.”

Toidumess pakub süüa, tegevust ja teadmisi, serveeritakse huvitavaid roogi ja toimuvad degustatsioonid.
Potisepp rõhutas, et toidumess on koguperesündmus. “Kobarmessil osalejad saavad üheskoos korraga rohkem potentsiaalseid kliente ja messi külastaja saab ühe külastusega osa mitmest eri teemamessist ja pakutavast meelelahutusest.”

Aiandusmess õpetab taimekasvatuse kunsti

Põnevaid nõkse potipõllunduseks saab ka kortermajas elav inimene.
“Aiandusmess annab nii korterites, ridaelamutes kui ka eramutes elavatele aiandushuvilistest külastajatele uut infot, tutvustab valdkonna tooteid ja teenuseid ning arendab isetegemise oskuseid,” sõnas messi korraldaja Annely Järvsalu. “Selleks kutsume lauluväljakule kokku kõik, kes Eesti aiandusvaldkonnas vähegi tegijad: taimekasvatajad, jae- ja hulgikaupmehed, aiandusvaldkonnaga seonduvad organisatsioonid ja arvamusliidrid.”
Aiandusmess pakub uut infot, tegevusi koha peal ja teadmisi. Toimuvad esitlused ja rahvakoolitused jpm põnevat. Kes tahab, saab samas ka näpud mullaseks teha. “Ja nii nagu Eesti rahvale kohane, nauditakse messimelu lisaks heale seltskonnale ka mõnusa muusika saatel,” lisas Järvsalu.

Perepäev tõstab esile emade tervise

Gerli Padar esitab koos oma tütre Camillaga Imre Sooääre laulu “Ema”.

“Piduliku ja sisuka perepäevaga soovime väärtustada ja tunnustada emarolli mitmekülgsust, olulisust ja keerukust,” ütles Auris Rätsep. “Tahame pöörata tähelepanu Eesti emade vaimsele heaolule ja tervisele selle suure vastutuse kandmise juures. Eriti praegusel ajal, kui emade õlule on pikka aega jäänud ka laste haridustee ning hobide ja huvide koordineerimine.”Üritusele on oodatud kõik praegused ja tulevased emad perede, kaaslaste ja sõpradega. Nagu kõigile teistele messiüritustele, on sinnagi vaba sissepääs.
Muidugi mõtlevad kõik sel päeval üles astuvad koorid ja solistid oma ema peale. Igihaljaste emast kõnelevate laulude hulgas kõlab ka meie autorite uuem looming. Paljude tuntud solistide seas on laulja Gerli Padar, kes esitab koos oma seitsmeaastase tütre Camillaga Imre Sooääre laulu “Ema”. Tallinna poistekooriga astub üles Eesti viimatise Eurovisooni võistluslaulu esitaja Uku Suviste. Kuulda saab veel Hanna-Liina Võsa, Mariliis Jõgeva ning Laura Põldvere esinemist.

Automess arutleb ka sõidukite kättesaadavuse üle
Üha rohkem on päevakorral liiklusohutus, millele mess samuti keskendub.
Automessil saab uut infot meie autoturu olukorrast. “Selleks kutsume lauluväljakule autokaubanduse liidrid,” kinnitas messi patroon Margus Murakas. “Kohal on autode jm sõidukite ning lisavarustuse müüjad ja maaletoojad, aga ka liiklusega seonduvad organisatsioonid ja arvamusliidrid. Automess pakub uut infot, tegevust ja ka liiklusohutuse teadmisi, toimuvad esitlused ja palju muud põnevat. Automessi ala programm on mitmekesine.”

Kobarmessi sündmuste kava
• 11.10 esineb folkgrupp Savijalakesed.
• 11.45 messipäeva avamine, toidumess ja peomess esitlevad: Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru emadepäeva söögipalve.
• 12 esineb Lasteekraani Muusikastuudio, erikülaline Gerli Padar ja Camilla.
• 12.40 suure emadepäeva missiooni tutvustab Eesti lasterikaste perede liit.
• 13 esineb Meero Muusik, erikülaline Mariliis Jõgeva.
• 13.40 peomess esitleb: @itude
• 14 esineb Maire Eliste Muusikakool, erikülaline Hanna-Liina Võsa.
• 14.40 peomess esitleb: @itude
• 15 esineb Tallinna poistekoor, erikülaline Uku Suviste.
• 15.40 peomess esitleb: TalTech Cheerleaders.
• 16 esineb muusikalikool, erikülaline Laura Põldvere.
• 16.40 peomess esitleb: TalTech Cheerleaders.
• 17 esinevad Lottemaa Leiutajateküla suurimad lavastaarid, kõlavad parimad hitid ja hitihoiatused!
• Kõnejuht on Lauri Hermann

Tervisemess tekitab liikumisisu
“Meie mess tutvustab sportimisvõimalusi ja matkaradasid, mida peetakse üheks Eesti visiitkaardiks,” lausus tervisemessi patroon, kulturist Ott Kiivikas.

“Meie tervisemessi missioon on anda ülevaade Eesti tervisetoodetest, -võimalustest ja -teenustest ning sel alal tegutsevatest organisatsioonidest ja ettevõtjatest,” rääkis Kiivikas. “Messil osalevad olulisemad tervisevaldkonnas tegutsevad ettevõtted, organisatsioonid ja ametkonnad, võiks isegi öelda, et peaaegu kõik need, kes praegu sellel alal kaasa räägivad. Mess tutvustab sportimisvõimalusi ja annab ülevaate meie huvitavatest matkaradadest looduses, mida peetakse üheks Eesti visiitkaardiks.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tendents
7. mai 2022 09:35
PPA kaotas lapsele esmakordse passi taotlemise ankeedist ära terminid "ema" ja "isa" ning asendas need terminiga "vanem". https://www.delfi.ee/artikkel/86408223/riina-solman-ppa-ankeeti-ema-ja-isa-tagasitoomisest-lapsel-on-ikka-isa-ja-ema-mitte-kaks-sooneutraalset-vanemat?