“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Pae pargis on ennast sisse seadnud ka roomajad (1)
10. mai 2022
Rästik. Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

„Meieni on jõudnud informatsioon, et Pae pargis on mitmed inimesed näinud sel aastal rästikuid. Kevadel, kui loodus ärkab, on see tavaline nähtus, eriti metsikumates parkides. Inimestel tasuks olla ettevaatlik kõikidel rohealadel liikudes,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Lasnamäe elanikud on viimasel ajal näinud Pae pargis mitmeid rästikuid. Rästik on ainus Eestis elav mürkmadu. Üldjuhul liigub rästik inimese eest ise ära, sellegipoolest tasub looduses liikudes olla tähelepanelik.

Tuleks meeles pidada ka seda, et rästikute hammustused on väga ohtlikud ka meie neljajalgsete sõprade jaoks ning ka koertega jalutades tuleks hetkel olla eriti tähelepanelik.

Rästiku hammustuse saamise korral saab abi Mürgistusteabekeskuse infoliinilt, numbril 16662 või hädaabinumbrilt 112.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Looduskaitse
10. mai 2022 15:50
Meeles tasuks pidada vast sedagi, et tegemist on kaitse aluse liigiga, kellele mis tahes moel kahju tekitamine võib tuua endaga kaasa vahel ehk ebameeldivamadki tagajärjed kui rästikuhammustus!