“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
video ja fotod Eerik Kumari preemia läks Hendrik Relvele (0)
11. mai 2022

Tänavu avati Looduskaitsekuu Tallinna loomaaias. Eerik Kumari preemia anti kirja- ja rännumehele Hendrik Relvele. Loomaaia uudiseks on täna aga see, et just praegu rajatakse Kagu-Aasia vihmametsa mis saab valmis järgmisel aastal.

Looduskaitsekuu avamisüritusel Tallinna Loomaaias osales Eesti Vabariigi president Alar Karis ja keskkonnaminister Erki Savisaar. “Püsiv ja muutuv Eesti looduses” on tänavuse looduskaitsekuu teema. Eesti loodus muutub nii võõrliikide tulekuga kui kliimamuutustega. Omajagu muudab loodust aga inimene ise. Eerik Kumari nimelise preemia laureaadiks sai rännu- ja loodusmees Hendrik Relve.

Vaata galeriid (75)

“Meie metsad, kui järele mõelda, ei olegi nii väga looduskooslused, nad on juba mitusada aastat olnud pool-looduslikud kooslused ehk pärandkooslused selles mõttes, et meie esivanemad, ka mõisnikud ja kõik on metsas tegutsenud seal on puid raiutud, seal on jahti peetud. Selles mõttes võiks nimetada suuremat osa meie metsadest pärandkooslusteks,” selgitas Kumari preemia laureaat Hendrik Relve.

Tallinna loomaaias on nüüd veel üks kuum koht – Kesk-Aasia vihmametsi tutvustav maja. Tõsi, praegu on ainult hoone peaaegu valmis, ent elustik ja mets ise tulevad alles järgmiseks aastaks.

“Ilma looduskaitselise tegevuseta ei ole loomaaial õigustust kui me võtame looduskaitse alla ka kõik selle, mis puudutab loodusharidust, inimestele väärtuste selgekstegemist, mis on meist suuremad ja olulisemad,” ütles Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran.

Looduskaitsekuul räägitakse põlistest elupaikadest nagu sood ja metsad, nende kujunemisest, hoidmisest ja taastamisest.

“Ühest küljest me püüame loodust säilitada ja kaitsta, seda, mida me näeme täna, aga teisest küljest looduse täiesti normaalne elukäik on see, et ta muutub. Ta on muutunud minevikus ja kindlasti muutub ka tulevikus ja selle kaitse korraldamisel me peame kuidagi nende muutustega arvestama ja kohanema,” sõnas keskkonnaminister Erki Savisaar.

Lisaks Eerik Kumari preemiale anti üle ka Eesti looduskaitsemärgid ja noore looduskaitsja märgid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid