"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
tasuta kinno Kumu film portreteerib Shiro Takatanit (0)
11. mai 2022
"Shiro Takatani. Looduse ja tehnoloogia vahel". Foto kaader filmist

Nimekas Jaapani kunstnik Shiro Takatani on jätnud jälje ka Eestisse. 20 aastat tagasi esines Tartus maailmakuulus Jaapani multimeediateater Dumb Type.

„See on esimene (!) Eestisse imporditud tehnoloogilise teatri näide,” kirjutas esitatud lavastust „Voyage” arvustades ajaleht Postimees.

Takatani on üks Dumb Type´i asutajatest, ka lavastuse „Voyage” kaasautor.

„Voyage” on lugu ähvardavana mõjuvast määramatusest, kaootilisest maailmast ja inimestest selles maailmas, mis ei tea, kuhu liigub – motiiv, mis kordub Takatani loomingus ikka ja jälle.

Itaalia režissööri Giulio Boato film „Shiro Takatani. Looduse ja tehnoloogia vahel”, mis jõuab ekraanile Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas, tutvustab esimest korda seda nimekat Jaapani kunstnikku, kes on mitme aastakümne jooksul käsitlenud intrigeerivalt inimese, looduse ja moodsa tehnoloogia vahekorda.

„Väga tugev kunstnikufilm,” on selle kohta kirjutanud Jürgen Rooste.

Film linastus ka 2020. aastal teatrifestivalil Baltoscandal.

Kolmapäeval, 11. mail kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse koreograaf ja lavastaja Teet Kask.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

Lähemalt vaata https://kumu.poff.ee/.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.