“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Aas: praegune LNG-terminali lahendus on võimalikest parim (0)
12. mai 2022
Majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Foto: Scanpix

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aasa sõnul on veeldatud maagaasi (LNG) ujuvterminali rajamiseks jõutud parima võimaliku lahenduseni.

Minister rääkis valitsuse pressikonverentsil, et lahendus on väga lihtne ja selge. Eraettevõttel on selged kohustused, nende poolt rajatakse LNG vastuvõtuvõimekus ning Eleringil on selge kohustus see võimekus ühendada gaasivõrku ja lasta gaas võrku, vahendab BNS.

“Tõsiselt hea meel, et pikkade läbirääkimistega oleme jõudunud sellese punkti, kus oleks olnud hea alustada,” lausus Aas ja lisas, et nüüd tuleb kiiresti edasi liikuda. 

Minister märkis, et hanked ja tööd haalamiskai osas käivad ning erafirmal on nüüd hea töödega edasi minna. 

“Loodame, et kõik päädib sellega, et sügiseks on vastuvõtuvõimekus loodud,” avaldas minister lootus, ent kinnitas, et kuna ehitusprotsess on alles algamas, siis jätkub töö edasi ka plaaniga B.

Infortari tegevjuhi Martti Talgre ütles BNS-ile, et kolmapäeval võeti vastu Alexela ja Infortari pakkumine LNG-terminali rajamiseks. 

“Oleme aru saanud, et meie pakkumine LNG terminali rajamiseks, täislahenduseks on vastu võetud. Loodame lähiajal saada selle kohta ka kirjaliku kinnituse. Seda kindlust ootavad lisaks meile tarbijad, kogu gaasiturg, laiemalt Eesti tööstus ja majandus,” rääkis Taigre.

Taigre sõnul Alexela ja Infortar maksumaksja raha terminali rajamiseks ei küsinud, ent riigilt oodatakse sügiseks ligipääsu tagamist gaasi ülekandevõrku ja regionaalsele gaasiturule. “Ilma riigi toetuse, hea tahte ja igakülgse koostööta ei oleks sügiseks LNG terminal käivitatav ja gaasi varustuskindlus taastatav,” toonitas Taigre. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.