“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Kaja Kallas kritiseeris EKRE-t lisaeelarve takistamise pärast (2)
12. mai 2022
Peaminister Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Peaminister Kaja Kallas kritiseeris neljapäeval valitsuse pressibriifil teravalt Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda, kes on asunud sadade muudatusettepanekutega takistama lisaeelarve vastuvõtmist, vahendab BNS.

Kallase sõnul sai lisaeelarve kokku pandud, et kaitsta Eestit Venemaast tulenevate ohtude vastu ning selle kiireloomulisus on tingitud riigikaitselistest sammudest. “Neid on vaja kiiresti meie kaitsevõime ja inimeste turvatunde tegemiseks teha,” rõhutas Kallas. 

Kallase sõnul seisab EKRE kahjuks sellele kõigele riigikogus vastu. “Ma mulle jääb tõesti arusaamatuks, kelle nimel EKRE võitleb ja miks nad seda takistavad,” ütles Kallas. 

Tema sõnul on lisaeelarvega plaanis tõsta ka toimetulekutoetust, mida oodatakse pikisilmi. “Ja kui eelarve oleks saanud menetletud maikuu jooksul, siis oleks saanud toimetulekutoetusi tõsta juba maikuust,” ütles Kallas. 

Tema sõnul kannab lisaeelarve ka ideed loobuda Venemaa gaasist ning samal ajal tagada inimestele varustuskindlus. “Minu arvates on lisaeelarve blokeerimine küüniline poliitiline mäng, mis riigikogus käib. Ning küüniline on ka see, et kõik asjad on riigikogus pidevalt blokeeritud,” ütles Kallas, lisades, et toimub mäng Eesti inimeste kindlustundega ja riigi julgeolekuga. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

põhjus
12. mai 2022 14:53
https://uueduudised.ee/arvamus/repliik/ekre-ule-kurtvale-peaministrile-teie-lisaeelarve-on-lihtsalt-vilets-seetottu-ongi-kasi-ees/
Soovitus
12. mai 2022 13:57
Miks ei võeta eeskuju Ukrainast, kus selliste avalikult valitsuse vastu töötavate erakondade tegevus on juba ammu lõpetatud, nende liikmed raadast (meie mõistes siis riigikogust) välja heidetud ja liidrid vajadusel riigi õõnestamise eest vahistatud!? Kaua me sedasi oma demokraatlikku riigikorda lammutada laseme ja igasuguste rahva tahtele vastu töötavate tegelaste pilli järgi tantsime? Seda enam ei ole üldse välistatud, et pikka aega Moskvas KAPO otsese kontrolli alt väljas olnud erakonnaliider võib olla ka sealsete eriteenistuste poolt juba varasemalt värvatud ja täita nüüd otseselt neilt saadud suuniseid.