“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
fotod Õismäe tiiki puhastatakse mudast (1)
12. mai 2022
Foto: Haabersti LOV

Haabersti linnaosas jätkuvad Õismäe tiigi, purskkaevu ja selle lähiala rekonstrueerimistööd. Suuremahuliste töödega alustati märtsis ja nüüd on jõutud rekonstrueerimistööde raames Õismäe tiigi mudast puhastamiseni.

Vaata galeriid (5)

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et tiigist muda välja pumpamine toimub Truxor mehhanismiga. „Tiigi kaldale on ehitatud geotekstiiliga ümbritsetud settebasseinid, kuhu muda koos veega pumbatakse. Peale muda settimist settebasseinides transporditakse settejääk jäätmekeskusesse. Muda pumpamine toimub nii tiigi üldise korrashoiu eesmärgil kui ka rajatava purskkaevu tarbeks, et purskkaevu süsteemi ei satuks tulevikus setet või muda,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et tiigi puhastustööd lõpetatakse juunis.

„Tiigi rekonstrueerimistööde käigus rajatakse tiigile uus ja uhke purskkaev, mis tuleb erinevate valgusefektide ning reguleeritavate veejugadega,“ rääkis Siljanov. Linnaosavanema sõnul rajatakse tiigi äärde ka uus kaldakindlustus. „Vana kaldakindlustus on enamuses juba lammutatud ja alles on ainult settebasseinide ees olev vana kaldakindlustus. Ümber tiigi perimeetri rajatakse uus kahe meetri laiune sillutiskatendiga kõnnitee. Kõnnitee äärde paigaldatakse metallist piire, mis tagab ohutuse ning annab ka visuaalse efekti,“ selgitas Siljanov.

„Tänavavalgustuse rekonstrueerimistööd toimuvad paralleelselt kõigi teiste töödega. Uus tänavavalgustus rajatakse nii pargi välisele ringile metsaraja äärde kui ka sisemisele ringile asfaltkattega jalutusraja äärde. Üldiselt tuleb uus kaasaaegne valgustus samasse kohta, kus see oli enne ehitustööde algust. Peale tänavavalgustuse rajamist alustatakse ka graniitsõelmetest terviseraja ehitusega. Lisaks terviserajale ehitatakse sportimiseks parkuurikompleks, turnimistorud ning välijõusaal kolme erineva tõstepingiga. Samuti paigaldatakse moodul-WC Õismäe tee 26 ja 28 territooriumi vahele pargi sissepääsu juurde,“ tutvustas linnaosavanem tiigi äärses pargis tehtavaid töid ning lisas, et kõik rajatised on tulevikus avatud kasutamiseks kõigile soovijatele.

Õismäe tiigi parki on kavandatud ka erinevaid istikuid, põõsaid, puid ning suurem lilleniit tiigi kaldale. Õismäe tiigi ja selle ümbruse rekonstrueerimistööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas K-Projekt AS. Ehitustöid teostab OÜ RTS Infraehitus ning tööde lepinguline maksumus on 1 727 000 eurot. Ehitustööde teostamise lepinguline tähtaeg on juuli 2022.

Seoses Õismäe tiigi, purskkaevu ja pargiala rekonstrueerimistöödega on tiigiäärne park jalakäijatele suletud. Pargiala jääb külastajatele suletuks kuni ehitustööde lõppemiseni.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Sirje Saarm
12. mai 2022 17:17
Tere! Kolm küsimust: 1. Millal lõpetatakse (Haabersti LOV haldusalas) Järveotsa oja puhta ja selge vee tumekollaseks ja sogaseks muutmine, mis toimub (juba) alates 2021.a aprillikuust kuni tänaseni mitmeid kordi nädalas ning mille tulemusena on rikutud ja rikutakse (kahjuks) ka edasi looduse, loomade, lindude jt liikide jaoks vajaliku Järveotsa oja elustikku/taimestikku, loomastikku? Väide, et "midagi ohtlikku selles ei ole", on ebakohane. Teadmiseks: Järveotsa oja suubub Harku järve. 2. Millal hakatakse (Haabersti LOV haldusalas) Järveotsa oja sängi puhastama, sh Järveotsa ojja kukkunud kuivanud puude okstest ning ojja kukkunud kuivanud puudest? Talgute raames ei ole selliseid töid võimalik tehniliste vahendite ning transpordi "abita" teostada. 3. Millal hakatakse ära viima 07.05.2022.a talgute raames Astangu tänava piirkonnas Järveotsa ojast ning oja ümbrusest kokku kogutud selline praht, mida oli võimalik tehnilisi vahendeid kasutamata kokku koguda?