“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Valitsus: töö Narva elektrijaamade kaitseks Vene sabotaaži eest käib (0)
12. mai 2022
Eesti Energia Narva Elektrijaam. Foto: Scanpix

Valitsuse liikmed kinnitasid, et nad on arutanud ja erinevad ministeeriumid teevad selle nimel tööd, et kaitsta Narva elektrijaamu Venemaa võimaliku sabotaaži eest. 

Kaitseminister Kalle Laanet ütles valitsuse pressikonverentsil, et valitsus on arutanud võimalikke riske, mis puudutavad energiajulgeolekut ja seda just Eesti Energiaga seoses. “Me oleme arutanud, kuidas neid riske maandada ja koostöös rahandusminsteeriumiga otsime neile õiguslikke ja sisulisi lahendusi,” kinnitas ta. 

Riigihalduse minister Jaak Aab rääkis, et asi on ministeeriumide kõrgemate ametnike toimetada. “Need lahendused on olemas ja nendega liigutakse edasi, et riski võimalikult kiiresti alla tõmmata, et ei saaks juhtuda midagi jahutusveega, mida kasutavad põlevkivi elektrijaamade katlad,” rõhutas ta. 

Peaminister Kaja Kallas ütles, et kõik asutused on saanud oma ülesanded kätte – nii majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kaitseministeerium kui ka Eesti Energia. “Sellega tegeletakse,” kinnitas peaminister. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.