„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
video Eesti Punane Rist tänas vabatahtlikke (0)
16. mai 2022

„Kogu see töö täna ikkagi selles olukorras ilma vabatahtliketa poleks õnnestunud,“ sõnas Punase Risti Tallinna seltsi vabatahtlik Kirill Badikin. „Kindlasti ei oleks meie ametkonnad hästi hakkama saanud, nii et suur tunnustus kõigile.“

Rahvusvahelise Punase Risti päeva puhul tänas Eesti Punase Risti Tallinna selts oma vabatahtlikke, keda muuseas on Ukraina sõja tingimustes väga palju juurde tulnud. Ukraina inimestele on saadetud erinevaid annetusi juba ligi viie miljoni euro väärtuses.

Eesti punase Risti presidendi Harri Viiki sõnul oli Vabatahtlike jaoks annetuste kogumine põhiline väljakutse. „Me kogusime 14 suurt veoautotäit ja need me oleme juba saatnud Ukrainasse,“ rääkis ta. „Need on juba leidnud enda poolt kasutajad.“

Ka Tallinna linnale on punane rist alati olnud tänuväärseks partneriks ja Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul on pagulaskriis ja sõda Ukrainas näidanud seda, kui suur roll on vabatahtlikel ja mittetulundusorganisatsioonidel. „Kodanikühingud tegelikult reageerisid kiiremini, kui erinevad ametkonnad,“ märkis ta.

Esimesed annetuste saadetised on Ukrainasse ammu kohale jõudnud. Samas jätkuvad erinevad kogumiskampaaniad igapäevaselt. Mida täpselt kohapeal vajatakse, seda infot edastab Ukraina Punane Rist.

Viiki andmetel tahetakse praegu saada eelkõige valmistoitu, mida on võimalik kohe tarvitada – purgisupid ja konservid. „Me kogusime juba neli suurt rekkatäit,“ sõnas ta.

Eesti Punase Risti Tallinna seltsis tuntakse heameelt, et seal tegutseb juba ligi 400 vabatahtlikku. Kuigi tasu oma panuse eest ükski vabatahtlik ei saa, on tänu ja tunnustus alati teretulnud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.