"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
tallinna talent Laulja Hanna-Liina Võsa: Ma usun küll, et siin on nii mõnigi talent, kes saab tuule tiibadesse (0)
16. mai 2022

„Kui palju ollakse nõus ohverdama oma vaba aega harjutamisele,“ ütles žüriisse kuulunud laulja Hanna-Liina Võsa, kelle sõnul sõltub tulemus töökusest. „Eks mul on kindlasti omad sellised aimdused, et kellel on kindlam see tee ja kellel on vähem kindlam, aga saab näha.“

Tallinna päeva üks säravaim muusikasündmus sai teoks Estonia kontserdisaalis, kus publiku ette astusid pealinna parimad noored muusikud, konkurssi Tallinna talent võitjad. Noored ise tunnistasid, et nii väärikas kontserdisaalis esinemine tekitab ärevust, elevust ja lootust jõuda lähemale oma unistustele.

Vaata galeriid (125)

Pühapäeval jõudis pealinna noori muusikuid innustav konkurss, Tallinna talent finaalkontserdini. Enda muusikalise etteastega astusid üles 20 parimat.

Finalist Tiit Tomp meenutas, kuidas ta sai teada, et koht finaalis on kindlustatud. „Ma istusin koolis ja siis mu ansambliõpetaja saatis mulle sõnumi,“ ütles ta. „No ikka hea tunne oli. Ma tahaksin ikkagi Eesti maastikul kasvõi kuskile maale jõuda.“

Konkursil osales kokku ligi 250 solisti ja ansamblit

Ligi tuhande pealtvaatajaga Estonia kontserdisaali laval esinemine on kahtlemata noore muusiku jaoks kordumatu mälestus. See-eest lööb suure publiku ette astumine ka põlve värisema, kuid laval olles närv kaob – selles osas olid finalistid ühel meelel.

Finalisti Karoliina Kupparti sõnul läheb natuke rohkem aega, et närv ära läheks. „Umbes pool loost on väike värin sees, aga mingi hetk harjud ära ja siis juba läheb hästi,“ rääkis ta.

Konkurss Tallinna talent 2022 valis tänavu pealinna kooli õpilaste seast andekaid noori muusikuid, kes muuhulgas viljelevad klassikalist levi- või rahvamuusikat. Konkursil osales kokku ligi 250 solisti ja ansamblit. Finalistid valis välja kuueliikmeline žürii, kelle hulka kuulusid teiste seas ka helilooja Priit Pajusaar ja laulja Hanna-Liina Võsa.

Finalistid said 1000-eurose stipendiumi

Hanna-Liina Võsa hinnangul oli konkursil nii mõnigi talent, kes saab tuule tiibadesse. “See nüüd oleneb sellest, et kui palju edasi tegeletakse muusikaga ja kui süvitsi minnakse,“ märkis ta. „Kui palju ollakse nõus ohverdama oma vaba aega harjutamisele. Eks mul on kindlasti omad sellised aimdused, et kellel on kindlam see tee ja kellel on vähem kindlam, aga saab näha.“

Kõigile 20-le finalistile saab osaks võitja tiitel ja tuhandeeurone stipendium, mis on suunatud osalemiseks konkurssidel, koolitustel ja muusikalaagrites, nii Eestis kui ka mujal.

Üritust külastanud Tallinna Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul ei ole ükski konkurss kunagi eesmärk iseeneses. „See on võimalus saada hoogu juurde, et rohkem igapäevaselt muusikaga tegeleda. Ma arvan, et see ongi meie peamine sõnum, et meie kallid talendid te kaunistate Tallinna kultuurielu,“ rääkis ta. „Aga muidugi väga palju, sõltub sellest, kui palju te tööd teete.“

Linnapea sõnul annab noorte aktiivne osalemishuvi lootust, et konkurssi võib oodata ka järgmisel aastal. Tänavu toimus Tallinna talent teist korda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.