"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
fotod Noored talendid astusid Tallinna päeval Estonia lavale (0)
16. mai 2022
Foto: Aleksandr Guzhov

Tallinna õpilaste muusikakonkursi “Tallinna talent” kulmineerus 15. mail piduliku lõppkontserdiga Estonia kontserdisaalis, kus astusid üles kõik 20 tänavust laureaati.

Vaata galeriid (125)

Konkursi patrooni, linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on konkursi kõrge tase ka tänavu igati muljetavaldav.

„Tiitli ja stipendiumi nimel võistles seekord 220 noort solisti ja 25 õpilasansamblit, kellest 20 parima valimiseks oli ametis väärikas žürii. Pühapäeval toimuv pidulik lõppkontsert annabki 20-le parimale noormuusikule võimaluse oma meisterlikkust laiemale publikule näidata ja kõigile meile võimaluse suurest andekuse kontsentratsioonist ühekorraga osa saada,“ rääkis Kõlvart. „Konkursi eesmärk ei ole niivõrd õpilaste professionaalse taseme kindlakstegemine, vaid just annete leidmiseks ja nende edasiarendamiseks. Meie eesmärk on lapsi esile tuua ja innustada neid edasi harjutama.“

Konkurss „Tallinna talent” on suunatud üldharidus- ja huvikoolide õpilastele vanuses 7 kuni 19 aastat. Teist aastat korraldatava konkursi eesmärgiks on märgata ja innustada musikaalselt andekaid õpilasi. Kahekümnele parimale osalejale saab osaks Tallinna talendi tiitel ja 1000-eurone ühekordne stipendium, mis on suunatud osalemiseks konkurssidel, meistriklassides ja koolitustel nii Eestis kui välismaal või muusikariista soetamiseks.

Konkurss toimus solistidele ja ansamblitele kahes kategoorias: vokaalmuusika ja instrumentaalmuusika. Mõlemas sai teha valiku klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsiooni vahel. Improvisatsiooni valinud osalejad võisid kasutada esinemisel ühte korraldaja väljapakutud Tallinna linnas jäädvustatud häält. Sel aastal ei saanud õpilane osaleda samas vanusegrupis, milles ta mullu Tallinna talendi tiitliga pärjati.

Konkurss korraldati tänavu videovooru ja lavavooruna. Teise vooru pääsenud õpilased selgitas välja žürii koosseisus Henry-David Varema, Maarja Soomre, Indrek Vau, Helen Lokuta, Priit Pajusaar ja Hanna-Liina Võsa.

Pidulikul lõppkontserdil esinesid Aleksandra Maria Tralla, Alisa Gaitšonok, Anna Katarina Tralla, Aurora Eliise Varema, FUNKY FIGHT, Jegor Nefjodov, Karoliina Kuppart, Kärt Pihlap, Lucas Christopher Varema, Madis Sikk, Mattias Heina, Mona Lene Maanurm, Rael Laikre, Rahel Peäske, Stefan Ilves, Sten Erik Rooba, Tiit Tomp, Trisse Annabel Trumsi, Veronika Jelõkova ja Zlata Zotovich.

Lisainfo: tallinn.ee/tallinnatalent

Tallinna päevaga tähistatakse linnale Lübecki linnaõiguse andmist 15. mail 1248, millega pääses Tallinn ka Euroopa linnade liitu. Tänavu saab Tallinna päeva sündmusi nautida kolmel päeval, 13.–15. mail. Kogu programm on avaldatud veebilehel tallinn.ee/tallinnapaev, vaata ka #tallinnapäev Instagramis ja Facebookis

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.