„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Peaminister: Rootsi taotleb NATO-liikmesust (1)
16. mai 2022
Rootsi peaminister Magdalena Andersson. Foto: Scanpix

Rootsi taotleb NATO-liikmesust Vene agressiooni heidutusvahendina, teatas peaminister Magdalena Andersson esmaspäeval ajaloolisest pöördest riigi aastakümneid väldanud neutraalsuspoliitikas. 

“Valitsus on otsustanud teavitada NATO-t, et Rootsi soovib saada alliansi liikmeks,” ütles Andersson päev pärast naaberriigi Soome sarnast teadaannet, vahendab BNS.

“Me lahkume ühest ajastust ja alustame teist,” ütles ta, lisades, et Rootsi suursaadik alliansi juures teavitab sellest peagi NATO-t.

Rootsi ja Soome on mõlemad avaldanud soovi tegutseda NATO-liikmesuse küsimuses koordineeritult ja esitada oma taotlused ühiselt.

“Me eeldame, et alliansi 30 liikmel ei tohiks kuluda Rootsi taotluse ühehäälselt ratifitseerimiseks rohkem kui aasta,” ütles Andersson.

Seda teadet oli oodata pärast seda, kui peaministri sotsiaaldemokraatlik partei toetas pühapäeval liikmesust dramaatilise pöördena pärast seda, kui oli olnud selle mõtte vastu alliansi loomisest alates.

Rootsi parlamendis toetab liikmesust valdav enamus.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

turk
16. mai 2022 21:00
h t t p s ://eestinen.fi/2022/05/varske-info-turgi-president-pole-nous-soome-ja-rootsi-liitumisega-nato-ga-neil-riikidel-pole-motet-isegi-turgit-mojutada/ h t tps://www.err.ee/1007393/allikad-turgi-keeldub-toetamast-nato-balti-riikide-ja-poola-kaitseplaani