„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Politsei algatas Varro Vooglaidi suhtes väärteomenetluse (3)
16. mai 2022
Varro Vooglaid. Foto: Scanpix

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) algatas Sihtasutuse Perekonna ja Traditsioonide Kaitseks (SAPTK) juhi Varro Vooglaidi suhtes väärteomenetluse, kahtlustades teda avaliku koosoleku pidamisele kehtestatud nõuete rikkumises, vahendab BNS.

PPA saatis 13. mail Vooglaidile kutse ilmuda 19. mai hommikul menetlusaluse isikuna jaoskonda ülekuulamisele, sest tema suhtes on algatatud väärteomenetlus. Menetlus on algatatud tuginedes karistrusseadustiku paragrahv 2641 lõikele 1, mille kohaselt võib avaliku koosoleku pidamisele kehtestatud nõuete rikkumise eiramise eest karistada füüsilist isikut rahatrahviga kuni 200 trahviühikut. Et üks trahviühik on 4 eurot, on kõnealuse väärteokoosseisuga ette nähtud maksimaalseks trahvimääraks 800 eurot.

Vooglaid on olnud nii mullu 23. oktoobril Vabaduse väljakul toimunud suure koroonapiirangute vastase meeleavalduse, Stenbocki maja ees toimunud pikettide kui ka tänavu 3. veebruaril Toompeal, Rüütelkonna maja ees toimud meeleavalduse korraldamise eest vastutav isik. Tema sõnul pole talle aga teada, millises väärteos politsei teda täpsemalt kahtlustab.

“Olen küsinud selle kohta selgitust, et saaksin ülekuulamiseks kohaselt valmistuda, aga seni pole mulle täiendavat infot antud – ka mitte selle kohta, millise meeleavalduse või piketiga seonduvalt ma olen PPA arvates väärteo toime pannud,” ütles SAPTK juhataja.

“Kahtlustus on kahtlemata ootamatu, kuna nii meeleavalduste kui ka pikettide korraldamisel oleme teinud politseiga tihedat koostööd ja siiani ei ole politsei meie korraldatud avalike koosolekutega seonduvalt teinud mitte ühtki etteheidet – vastupidi, korudvalt on kinnitatud, et meie poolne korraldus on olnud väga korrektne ja selle eest on väljendatud ka tänu,” lisas Vooglaid.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

iss
17. mai 2022 19:21
https://www.err.ee/1608599272/kohtunik-kuulutas-eha-vorgu-kohtuasjas-suudistuse-peamise-toendi-lubamatuks
Minu Arvamus
17. mai 2022 07:57
Kui teada saada, kes kirjutas politseile avalduse ja milles süüdistatakse, siis saab teada ka selle süüdistuse eesmärgi. Meie õigusmõistjatel pole millegipärast kombeks teadlike valesüüdistuste ja provokatsioonide eest karistada, aga seaduse järgi peaks. Selleeest on meedial kombeks panna kellele iganes diagnoose ja tembeldada kurjategijateks. Arvatavasti kellegi tellimusel.
oh jah
16. mai 2022 14:37
armsad kesikud, võiksite ka juba aru saada, et ka teiega tehakse reffide poolt samal moel üsna pea 1:0, sest kevadest pole neil teid enam vaja. ja te jätkate reffidega? no head teed ajalukku kadumisel, mis siis ikka...