„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
pidurdamatu hinnatõus Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid aprillis 19,1 protsenti (0)
17. mai 2022
Foto: Pixabay

Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid selle aasta aprillis võrreldes eelmise aasta sama kuuga 19,1 protsenti. Võrreldes tänavuse märtsiga tõusis tarbijahindade harmoniseeritud indeks (THHI) 4,1 protsendi võrra, selgus statistikaameti andmetest, vahendab BNS.

Aastavõrdluses tõusid möödunud kuul enim, koguni 63,2 protsenti, eluasemehinnad. Järgnesid 23,6-protsendise aastakasvuga transpordihinnad ning 21,9 protsendiga hariduse ja lasteasutuste hinnad.

Toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnad kerkisid aprillis 14,5 protsenti, majapidamisega seotud tarbijahinnad 12,7 protsenti ning väljaspool kodu söömise ja majutuse hinnad 12,3 protsenti.

Vaba ajaga seotud hindade indeks kerkis samal ajal 10 protsenti, tervishoiuhinnad 5,4 protsenti, alkoholi ja tubakatoodete hinnaindeks 3,8 protsenti ning riietuse ja jalatsite hinnad 8,3 protsenti. 

Mitmesuguste teistest kategooriatest välja jäävate kaupade ja teenuste hinnad tõusid aga 7,7 protsenti.

Ainsana langes aprillis sidesegment, 2,8 protsendi võrra. 

THHI puhul on aluseks siseriiklik lähenemisviis ehk kõik Eesti territooriumil tehtud ostud, tarbijahinnaindeksi puhul aga elanikepõhine lähenemisviis ehk Eesti elanikkonna tehtud ostud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.