„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
õuesõppenädal Pääsküla koolil on õuesõpe ja liikumine igapäeva osa (0)
17. mai 2022

Esmaspäevast alanud õuesõppenädal kutsub lapsi liikuma ja tarkust otse loodusest ammutama. Üle Eesti võtab õuesõppe nädalast osa 138 kooli. Väga paljud Tallinna koolid on juba õuesõpet läbi viinud näiteks linna parkides ja haljasaladel. Liikumine on saanud juba koolikultuuri loomulikuks osaks.

Pääsküla koolil on ka katuseklass, kus ilusate ilmadega klaasid saavad õppida ja ka ise istutada. Kõik söödav läheb sügisel taldrikule, samuti ka niinimetatud idutornis kasvatatavad taimed lähevad koolimenüüsse. Iga õpetaja mõtleb õues õppimiseks midagi põnevat välja.

“Me käime iga-aastaselt vanemate klassidega orienteerumismängu vanalinnas. Ka Nõmmel on mul paar sellist mängu tehtud,” sõnas Pääsküla kooli vene keele õpetaja Ulvi Pärn. “Neile väga meeldib. Ja kuna see on seotud telefoni kasutamisega ja orienteerumisega, siis nad on pärast väga rahul olnud.”

Pääsküla koolil on õuesõpe ja liikumine igapäeva osa. Sel nädalal näiteks korraldatakse siin tõukerataste võistlus. Tänasest on aga avatud liikumisele kutsuvate asjade laenutus kooli õueukse juures.

“Eesmärk on ikkagi populariseerida seda, et lapsed liiguksid, kasutaksid siis erinevaid õuemänge, meil on väga palju erinevaid vahendeid õues,” selgitas Pääsküla kooli huvijuht Kristiine Vahtramäe. “Meie põhifookus on vahetundidel ja sellel, et õpilased oleksid võimalikult palju õues. Iga aine õpetaja otsustab ise, kuidas ja milliseid tunde ta teeb, kui palju ta teeb. Aga üldiselt on kokkulepe, et võimalikult palju ollakse õues.”

Terve selle nädala jooksul toimuvad erinevad ainetunnid koolihoovides ja parkides. Teadusuuringute põhjal mõjub õuesõpe hästi õppimis- ja keskendumisvõimele, saavutustele, suhtlusoskustele, vaimsele ja füüsilisele tervisele ning üldisele heaolule.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.