"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinlased tõid kampaanianädalal jäätmejaamadesse tavalisest viis korda enam suurjäätmeid (0)
17. mai 2022
Foto Mats Õun

Suurjäätmete tasuta ära andmise nädalal 9.–15. mail toodi Tallinna jäätmejaamadesse viis korda rohkem suurjäätmeid kui tavapärasel maikuu nädalal. 

„Iga sellise võimaluse pakkumine linlastele vähendab prügi metsa all ja mujal, kuhu see jõudma ei peaks. Nii saame puhtama elukeskkonna. Linlaste seas populaarset kampaaniat kordame tänavu kindlasti veel,” ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. „Selle kõrval avame jäätmejaamades järgemööda ringmajasid, mille eesmärgiks on suunata ringlusesse kasutuskõlblikud või parandamist vajavad asjad, mis jõuavad jäätmejaamadesse.”

Kampaanianädalal toodi jäätmejaamadesse suurjäätmeid 1082 korral. Ühtekokku anti ära 1247 kuupmeetrit suurjäätmeid, nädal varem oli koguseks 237 kuupmeetrit.

Seekordne suurjäätmete tasuta ära andmise kampaania oli teine omataoline. Esimest korda toimus kampaania tänavu märtsis ja toona toodi nädalaga Tallinna jäätmejaamadesse 1472 kuupmeetrit suurjäätmeid. Kampaanianädalal võetakse korraga igalt tallinlaselt tasuta vastu kuni 3 kuupmeetrit suurjäätmeid, mis tähendab, et üleantavad jäätmed peaksid mahtuma ühe sõiduauto järelhaagisesse.

Suurjäätmeid saab ära anda ka korraldatud jäätmeveo raames. Suurjäätmete vedu saab tellida enda piirkonda teenindava jäätmeveo ettevõtte kaudu ning tasu tuleb maksta vastavalt hinnakirjale. Jäätmevedaja on kohustatud suurjäätmed ära vedama hiljemalt kolme ööpäeva jooksul alates jäätmevaldaja esitatud tellimusest. Lisainfo: tallinn.ee/Korraldatud-jaatmevedu

Kui jääb üle heas korras mööblit või toimivat tehnikat, siis saab täiesti tasuta järele kutsuda Uuskasutuskeskuse kaubiku, kirjutades e-posti aadressil kaubik@uuskasutus.ee

Kasutuskõlblikku mööblit saab ka jäätmejaamadesse tasuta üle anda. Katkise mööbli eest tuleb jäätmejaamas tasuda vastavalt hinnakirjale. Jäätmejaamad asuvad Pääskülas (Raba 40), Rahumäel (Rahumäe tee 5a), Pärnamäel (Pärnamäe tee 36/Ristaia tee 8) ja Paljassaares (Paljassaare põik 5). Jäätmejaamad on avatud tööpäeviti kell 12–20 ning nädalavahetusel kell 10–18. Lisainfo: https://jaatmejaam.ee/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.