„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Venemeelsed häkkerid üritasid erinevate rünnakutega segada Eurovisiooni hääletusi (0)
17. mai 2022
2022. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse võitjaks krooniti Ukraina esindaja Kalush Orchestra looga "Stefania". Foto: Scanpix

Itaalia politsei teatas, et venemeelsed häkkerid üritasid Eurovisiooni lauluvõistluse hääletamist segada, vahendab BBC.

Ukraina võitis konkursi tänu suurele toetusele avalikul hääletusel. Venemaa osalemine lauluvõistlusel keelustati pärast sissetungi.

Tänavuse korraldajariigi, Itaalia politsei teatas, et Killneti häkkerite rühmitus võttis sihikule nii esimese poolfinaali, milles esines Ukraina, kui ka laupäevase suure finaali, kuid nende küberjulgeolekuosakond blokeeris rünnakud.

“Mitmesuguseid DDOS-i [hajutatud teenusekeelu] laadi arvutirünnakuid, mis olid suunatud võrguinfrastruktuuridele hääletamise ja lauluesinemise ajal, leevendati,” seisis politsei avalduses.

Võistluse võitis Ukraina Kalush Orchestra looga “Stefania”, mis oli avaliku hääletuse võitja.

See saavutas üldarvestuses punktide esikoha pärast seda, kui vaatajate hääled ühendati riiklike žüriide tulemustega.

Samal ajal on Eurovisiooni korraldajad öelnud, et kuue riigi žüriide seas oli ka “ebaregulaarseid hääletamismustreid”.

See tähendas, et nende riikide žürii hinded teises poolfinaalis ja suures finaalis asendati “asenduskoondtulemusega” – korraldajad arvutasid selle välja teiste sarnaste hääletusrekorditega riikide tulemuste põhjal.

„Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) üle-euroopalise hääletuspartneri žürii hääletuse analüüsis pärast 2022. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse teise poolfinaali teist kleidiproovi tuvastati 2022. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse teise poolfinaali teise rõivaproovi järel kuue riigi puhul teatud ebaregulaarsed hääletusmustrid,” seisis avalduses.

“EBÜ suhtub kahtlustatavatesse katsetesse Eurovisiooni lauluvõistluse hääletusega manipuleerida äärmiselt tõsiselt ja tal on õigus sellised hääled vastavalt ametlikele hääletusjuhistele eemaldada, olenemata sellest, kas sellised hääled võivad tulemusi mõjutada või mitte ja/või hääletuse tulemus.”

Finaalis luges Aserbaidžaani, Rumeenia ja Gruusia žürii hinded tavapäraste riikide esindajate asemel Eurovisiooni tegevjuhendaja Martin Österdahl.

EBU pressiesindaja keeldus lisateavet andmast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.