„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
fotod ja video Vindi lasteaia uue hoone ehitusel peeti sarikapidu (0)
17. mai 2022
Foto Albert Truuväärt

Kristiine linnaosas valmib eeloleval sügisel Tallinna Vindi lasteaia uus hoone (Vindi 3), kus kohti on 270 lapsele. Täna, 17. mail võtsid Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ja Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe Nordlin Ehituselt vastu sarikapärja ja tänasid ehitajaid seni tehtud töö eest.

Vaata galeriid (31)

„Arvestades ehitusturul valitsevat pingelist olukorda, kus materjalid üha kallinevad ja neid on aina raskem hankida, on tähtaegadest kinnipidamine väljakutseks igale ehitajale. On heameel näha, et Nordlin Ehitusel on see siiani õnnestunud ja ka kvaliteedis ei ole järeleandmisi tehtud,“ rääkis abilinnapea Andrei Novikov. „Tänan ehitajaid senise tubli töö eest ja soovin jõudu samal moel jätkamiseks. Tänan ka lasteaiaperet ja vanemaid, peavad seoses ehitusega taluma ebamugavusi, kuid usun, et nemadki ootavad oma uut maja suure rõõmuga. Kui kõik kulgeb plaanipäraselt, saab lasteaed avatud juba oktoobris.“

Abilinnapea lisas, et linna eesmärk on aastaks 2030 korda teha kõik munitsipaallasteaiad, mis remonti või uut hoonet vajavad. „Vindi lasteaed on üks neist paljudest, kus vana hoone täielikult lammutati ja mille asemele kerkib uus, moodsa ruumiprogrammi ja tehniliste lahendustega lapsesõbralik maja. Kuid käimas veel mitme lasteaia ehitus ning projekteerimisel on 15 lasteaia hooned,“ sõnas Novikov.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul on Tallinna Vindi Lasteaed tegutsenud juba alates 1. jaanuarist 1977 ning juba 2003. aasta septembris avati seal esimene täielik keelekümblusrühm. „Hiljuti tähistas lasteaed ka oma 45. juubelit ja uue hoone ehitamine on kindlasti uue ilusa etapi algus. Nende hüüdlause „Mängime ja õpime koos!“ iseloomustab lapsesõbralikku keskkonda, ka uus hoone on rahuliku ja avatust edasi kandva vormikeelega, mis sulandub hästi ümbritsevasse linnaruumi. Kristiine lasteaedade uued ja kaasaegsed hooned ning laste huvitegevus on meie jaoks prioriteet, seda suurem on rõõm, et lasteaed saab jätkata oma tegevust parimates, mugavates ja turvalistes ruumides,“ rõhutas Riibe.

Lasteaia uus hoone tuleb 12-rühmaline nagu ka vana maja, see ehitatakse suures osas lammutatud maja asukohale. Kahe maapealse ja ühe maa-aluse korrusega ehitis on liigendatud nii, et see sobiks ümbritseva keskkonna ja maastikuga. Rühmaruumid on kavandatud hoone kahekordsesse ning administratsiooniplokk koos saalide, köögi ja abiruumidega ühekordsesse ossa. Kahekordse majaosa ees on terrassid, mis muudavad mugavaks ka õues õppimise. Hoone ümbrus on lihtsasti jälgitav ja turvaline.

Vindi lasteaia hoone projekteeris Esplan OÜ, seda ehitab Nordlin Ehitus ja omanikujärelevalvet teeb AS Infragate Eesti. Ehitustööde valmimise tähtaeg on september 2022, lasteaed avatakse eeldatavasti oktoobris. Kogu projekti maksumus on ligi 8,7 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.