„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
video ja Galerii Kaja vestlusõhtul rääkis näitleja Rain Tolk teemal „Eesti film ja Mustamäe“ (0)
18. mai 2022
Albert Truuväärt

Kevadise hooaja viimasel vestlusõhtul tuli kolmapäeval, mustamäelastega kohtuma tuntud filminäitleja ja režissöör Rain Tolk. Vestlusõhtu teemaks oli „Eesti film ja Mustamäe“.

Rain Tolk äratas Eesti avalikkuse tähelepanu Eesti Televisiooni skandaalses musta huumori saatesarjas “Esto TV”, kus nad koos Ken Saaniga süüdimatute provokaatoritena esinedes “paljastasid ühiskonnas lokkavat silmakirjalikkust ja lollust”. Saatesari oli eetris aastatel 2001–2002, sellele järgnesid libadokumentaalid „Welcome to Estonia“ (2002) ja „Vali kord!“ (2004).

Vaata galeriid (24)
Filmograafia:
  • Tühirand” (2006) – Eesti aasta parim film. Selle filmi eest sai ta 2006. aastal Kultuurkapitali audiovisuaalse sihtkapitali preemia parima mängufilmi eest.
  • Sügisball” (2007) – Veneetsia filmifestivali kõrvalvõistlusprogrammi “Horisondid” võitja. See on suurim tunnustus, mis on eesti mängufilmile osaks saanud. Rain Tolk valiti 2007. aastal Euroopa 25 lootustandvama noore näitleja hulka (Shooting Star 2007).
  • Jan Uuspõld läheb Tartusse” (2007)
  • Püha Tõnu kiusamine” (2009)
  • Minu näoga onu” (2017)
  • Mu kallid laibad” (2020)

Vestlusõhtut juhtis Ivo Rull.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.