„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Mart Luige sõnul taandub ta poliitikast täielikult (0)
18. mai 2022
Mart Luik. Foto: Mats Õun

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuses tööd alustava Mart Luige sõnul taandub ta nüüd poliitikast täielikult, vahendab BNS.

Luik märkis, et kuigi tal oli praegugi põnevaid väljakutseid pakkuv Tallinna ettevõtlusdirektori amet, siis süda kutsus ikka tagasi meediasse, kus ta on olnud tegev enamuse oma elust. “Aitäh Eesti Ringhäälingunõukogule ja Erik Roosele usalduse eest! Tiina Kaalep, Joel Sarv, Toomas Luhats, kõik tulevased kolleegid, ootan põnevusega meie koostööd,” viitas Luik sotsiaalmeedia postituses oma uutele kolleegidele ERR-i juhatuses. 

Luik tänas Tallinna linnavalitsuse ja strateegiakeskuse kolleege. “Päevapoliitikast astusin kõrvale möödunud aasta kevadel, aga ERR-i juhatuse liikmena taandun poliitikast täielikult. Sõbrad ja võitluskaaslased Isamaa erakond ridades, oli see alles sõit!” lisas Luik. 

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu kinnitas teisipäeval toimunud koosolekul ERR-i juhatuse koosseisu järgmiseks viieks aastaks. Juhatuse esimehe Erik Roose ettepanekul nimetas nõukogu ERR-i juhatuse liikmeteks Tiina Kaalepi, Toomas Luhatsi, Mart Luige ja Joel Sarve.

“Rahvusringhäälingut ja juhatust ootab eest töörohke periood ERR-i missiooni elluviimisel. Lahendamist vajavad nii eelarvelised küsimused kui ka toimepidavuse tagamine. Kõige selle juures on oluline hoida silme ees ülesannet pakkuda jätkuvalt kõige kvaliteetsemat, mõjukamat ja usaldusväärsemat eestikeelset ajakirjanduslikku sisu maailmas,” märkis Erik Roose. “Lahkuv juhtkond on teinud suurepärast tööd ja toonud rahvusringhäälingu auditooriuminumbrid rekordtasemetele, mille eest tuleb kõiki siiralt tunnustada!”.

Ta lisas, et kõik uude juhatusse nimetatud inimesed on laiapõhjalise meediakogemusega, sealhulgas on neil kõikidel varasem tööalane kokkupuude ERR-iga.

Tiina Kaalep on pikaajalise ajakirjandusliku ja meediajuhi kogemusega, sealjhulgas kuulus ta Eesti Rahvusringhäälingu juhatusse aastatel 2009-2012.

Toomas Luhats töötab praegu rahvusringhäälingu hanketoimetuse ja voogedastusprogrammi Jupiter juhatajana, enne seda tegutses ta juhtivatel kohtadel erasektoris.

Mart Luik on juhtinud mitmete meediaorganisatsioonide tööd, aastatel 2012-2017 kuulus ta ERR-i nõukokku.

Joel Sarv on jätkav juhatuse liige.

ERR-i uue juhatuse ametiaeg algab 1. juunil. Vastavalt Eesti Rahvusringhäälingu seadusele nimetatakse juhatus ametisse viieks aastaks.

Teisipäeval toimunud koosolekul valis nõukogu endi seast ka nõukogu esimehe. Esimehe kohal jätkab Rein Veidemann.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.