„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Sõjakuritegudes süüdistatud Vene sõdur tunnistas end kohtus süüdi (0)
18. mai 2022
Vadim Šišimarin. Foto: Scanpix

Esimene Vene sõdur, kes on Ukrainas Moskva invasiooni aegsete sõjakuritegude eest kohtu alla läinud, tunnistas end kolmapäeval süüdi.

21-aastane seersant Vadim Šišimarin vastas jaatavalt kohtu küsimusele, kas ta võtab omaks süüdistused, mille seas on sõjakuriteod ja ettekavatsetud mõrv, vahendab BNS.

Sõdurit süüdistatakse 62-aastase tsiviilelaniku tapmises Kirde-Ukrainas 28. veebruaril, neli päeva pärast Vene invasiooni algust.

Irkutskist pärit Šišimarin oli Kiievi ringkonnakohtus sinihalli pusaga. Kui prokurörid süüdistuspunkte ukraina keeles ette lugesid, pööras noor sõjaväelane pilgu maha.

Prokuröride sõnul juhtis Šišimarin tankidiviisi üksust, kui tema konvoi sattus rünnaku alla.

Tema ja veel neli sõdurit varastasid auto ning sattusid teel Tšupahhivka asulasse Sumõ oblastis kokku 62-aastase mehega, kes sõitis jalgrattaga.

Šišimarinile anti käsk mees tappa ning ta avas tema pihta Kalašnikovi automaadist tule, ütlesid prokurörid.

Kreml väitis kolmapäeval, et nemad ei tea kohtuasjast midagi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.