„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Valgevenes kehtestati surmanuhtlus terrorismikatsete eest (0)
18. mai 2022
Valgevene president Aleksandr Lukašenko. Foto: Scanpix

Valgevene viis sisse surmanuhtluse terroriaktide sooritamise katsete eest, vahendab BNS.

Selline süüdistus võidakse esitada mitmele Valgevene opositsiooniaktivistile.

“Valgevene president Aleksander Lukašenko allkirjastas seaduse surmanuhtluse võimalusest terroriaktikatse eest,” teatas uudisteagentuur RIA Novosti ja lisas, et seadus jõustub 10 päeva pärast avaldamist.

Valgevene on ainus Euroopa riik, kus kehtib surmanuhtlus.

Grodno kohtus algasid kolmapäeval kinnised istungid 12 opositsiooniaktivisti kohtuasjas, keda süüdistatakse terroriaktide ettevalmistamises, ütles Valgevene inimõigusorganisatsioon Vjasna.

Kohtualuste hulgas on 59-aastane veteranaktivist Nikolai Avtuhhovitš, kes on juba varem üle seitsme aasta vangis istunud. Nüüd on talle esitatud ka hulk muid süüdistusi, seal hulgas riigireetmises.

Aktiviste süüdistatakse ühe politseiniku kodu ja auto süütamises 2020. aasta oktoobris ja teise politseiniku auto mahapõletamises sama aasta novembris, kui olid puhkenud ajaloolised protestid Lukašenko tagasivalimise vastu.

Eelmise aasta märtsis esitasid Valgevene prokurörid Leedus eksiilis viibivale opositsioonijuhile Svjatlana Tsihhanovskajale süüdistuse organiseeritud grupi osana terroriaktide ettevalmistamises.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.