„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Ajakirjanikud tuvastasid Vene Föderatsiooni sõjaväelase abikaasa, kes tahtis pealtkuulatud telefonikõnes Ukraina lapsi piinata (2)
19. mai 2022
Julia Kopõtova ja Vladimir Kopõtov puhkehetketkel. Foto: Censor.net

Hiljuti avaldas Ukraina julgeolekuteenistus SBU katkendi pealtkuulatud vestlusest Vene sõjaväelase ja tema naise vahel. Selles kaebas naine mehele Venemaale sattunud ukrainlaste üle, kes keeldusid 9. maid tähistamast. Naine kirjeldas mehele üksikasjalikult, kuidas ta neid selle eest karistab. Naine rääkis sellest, kuidas ta lõiguks terariistaga nende suguelundeid ja lõikaks selgadele tähed.

“Süstiksin neile narkootikume, kui need tööle hakkaksid, vaataksin neile silma ja ütleksin: “Sure, kannata!”, et see neile veel rohkem haiget teeks,” rääkis ta.

Nüüd õnnestus ajakirjanikel need abikaasad SBU töötajate esitatud andmete põhjal tuvastada. Sellest teatas uudisteportaal Censor.NET viitega Radio Libertyle.

Vestlus Vene sõjaväelase ja tema abikaasa vahel leidis aset 29. aprilli hommikul ja selle salvestasid Ukraina julgeolekuteenistuse töötajad Harkivi oblastis – Vene okupant suhtles selles piirkonnas viibides oma naisega. Kirje avaldas SBU 11. mail.

Julia Kopõtova. Foto: Censor.net

Julia Kopõtova – neiupõlvenimega Tsõgankova – on 30 aastat vana. Ta on pärit Venemaalt Smolenski oblastist Prževalskaja külast. Sarnaselt abikaasale ei näita ta oma elu sotsiaalvõrgustikes. Seda teevad aga aktiivselt tema sugulased.

Vladimir Kopõtov. Foto: Censor.net

Julia abikaasa on Vladimir Kopõtov. Tema numbri järgi leiate sotsiaalvõrgustikest mitu peaaegu tühja profiili. Tänu eriteenustele õnnestus ajakirjanikel leida kaks fotot, mille ta kunagi sellel lehel avaldas, kuid seejärel kustutas. Ta on 31-aastane, ta on pärit Smolenski oblastist Jartsevo linnast.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Tõdemus
19. mai 2022 10:58
Siinkohal tuleb küll sügava kahetsusega tõdeda, et Pealinna loomingulise kollektiivi ajakirjanduslik tase on viimasel ajal langenud juba allapoole SBU oma, kui linnauudiste asemel sellist jama lugemiseks pakutakse. Rohkem ei ole siin midagi isegi enam kommenteerida.
üks ei sega teist
19. mai 2022 19:13
See uudis ei sega linnauudiste avaldamist. Ja kes sul segas linnauudiseid lugemast?