„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
fotod ja video Anett Kontaveit Tallinna WTA turniirist: Mulle meeldib kodus mängida ja see on suur au (0)
19. mai 2022
Foto Mats Õun

“Graafik on tõesti aasta lõpus väga-väga tihe, aga õnneks on sattunud niimoodi, et meie Tallinna turniir on ainuke selle nädala WTA turniiridest. Ma kindlasti annan endast parima, et sellel turniiril osaleda,” ütles Anett Kontaveit Tallinnas Forus tennisekeskuses 26. septembrist kuni 2. oktoobrini toimuval WTA turniiril osalemisest rääkides.  

Vaata galeriid (21)

“Mulle kodus väga meeldib mängida ja see oleks väga suur au, kui ma saaksin seda teha. Ja ma kindlasti annan endast parima – kui mu tervis vähegi lubab, siis ma kindlasti teen seda,” lisas Kontaveit.

Kontaveiti hinnangul on tegu suure asjaga, et Tallinnasse selline turniir tuleb. „Ma arvan, et see on väga suur sündmus meie linna ja meie riigi jaoks, et seda on võimalik näha nii paljudel inimestel maailmas ja tegelikult kogu see asi seal ümber on nii-nii suur, et see on suur privileeg,“ märkis ta. „Neil (turniiridel) on miljoneid jälgijaid telepildi vahendusel ja see ulatus on väga laiahaardeline.“

Kontaveiti sõnul on see Eesti tennise ja Tallinna linna jaoks väga positiivne sündmus. „Ma arvan, et kui see saab positiivset tagasisidet kõigilt, siis meil on võimalik veel selliseid turniire korraldada,“ ütles ta. „Ja see annab inimestele võimaluse näha tipptasemel tennist oma kodus ning samas ka tutvustada oma linna ja oma riiki laialdasemalt maailmas.“

See, milliseid tipptennisiste turniir Eestisse toob, on Kontaveiti hinnangul veel vara ennustada. „Eks see selgub täpsemalt umbes kuu aega enne turniiri või natuke varem,“ lausus ta. „Aga üldiselt ma arvan, et meil endal juba Eestis on kaks peaaegu TOP 50 mängijat ja kindlasti neid tuleks veel siia.“

Kontaveit: loorberitele pole plaanis puhkama jääda.

Turniir toimub Tondi Tennisekeskuses, kus on Kontaveiti sõnul varemgi turniire peetud, kuid nii suurt pole seal olnud. „Ma usun, et see on võimalik teha väga heaks suureks areeniks ja samas see hall ise on väga heas korras ja tennise mängimiseks on seal väga head tingimused,“ rääkis ta.

Hetkel maailma edetabelis viiendat kohta hoidev Kontaveit kinnitas, et loorberitele pole plaanis puhkama jääda. „Eks mul suur eesmärk oli jõuda TOP 10-sse ja nüüd, kui eelmine aasta sai see teoks, siis tuleb uusi eesmärke seada,“ ütles ta. „Minu praegune kõige suurem eesmärk on 100 protsenti oma tervis tagasi saada, aga siis kindlasti järgmistele turniiridele tulevad uued ja suurema eesmärgid.“

Parema koha saavutamine on see, mis Kontaveiti tema enda hinnangul ikka treeningutel tagant utsitab. „Ma ei ole kunagi rahul sellega, mis juba on, siis tihtipeale võib juhtuda, et tekib selline paigalseis,“ märkis ta. „Minu kõige suurem eesmärk ongi see, et ma läheksin paremaks ja olen treeninud selle nimel. Meil on nii palju võistlusi, et  palju on treenimist võistluste linnades, seal kus turniirid toimuvad. Aga eks kodus ma treenin ka erinevates kohtades. Suvel on ühed hallid ja talvel on teised kohad. Olen treeninud ka Tondi Tennisekeskuses, kus turniir toimub ja Tallinkis ja üldse erinevates kohtades.“

Kontaveiti sõnul on neil treeneriga klapp hea ning koos töötatakse ühise eesmärgi nimel. Mõlema suurim soov praegu on saada meie esireketi tervis täiesti korda.

Kuigi hetkel ei oska Kontaveit endale ühtki kindlat mantlipärijat nimetada, on meil tema hinnangul tublisid noori tennisiste küll. „Aga kõik see on väga raske – selles suures tennises läbi lüüa,“ nentis ta. „Kindlasti noorena on potentsiaali, aga siis tuleb väga raske ja väga palju tööd nõudev osa, et täiskasvanutes oma potentsiaal realiseerida. Ma elan kaasa meie noortele ja loodan, et keegi selle realiseerimisega saab ka hakkama.“

Mingit konkreetset võluvitsa või eduvalemit meie esitennisistil noortele anda pole. „See on väga individuaalne, sest kõik sportlased on erinevad ja osade läbimurre tuleb varem, osadel hiljem,“ selgitas ta. „Minu jaoks oli kõige suurem muutus noortest minnes täiskasvanutesse – noortes oli kõik väga lõbus, tore ja nii-öelda lapselikum. Kui siis täiskasvanutesse minnes sellise mänguga enam läbi ei löönud, tuli palju rohkem hakata tegema füüsiliselt raskemat tööd väljakul.“

Edasi lendab meie esireket Pariisi Prantsusmaa lahtistele meistrivõistlustele. „Ma loodan, et tervis peab vastu ja kindlasti annan endast 100 protsenti nagu alati,“ ütles ta.

Linna jaoks loob võistlus uusi võimalusi

Kõlvarti sõnul on linna peamine motivatsioon ürituse korraldamiseks spordi arendamine ja populariseerimine, aga ka selle otsene sotsiaalmajanduslik efekt. “Tallinna jaoks on tähtis ka majanduslik mõju – iga samalaadne rahvusvaheline üritus toob nii pealtvaatajaid ehk turiste kui ka televaatajate tähelepanu. WTA turniiride puhul me teame, et seda üritust hakatakse jälgima ja televaatajate hulk on miljonites,” lausus linnapea.

“Esmaspäevane WTA kalender näitas, et Tallinn Open on 26. septembri turniirinädalaga ilusasti kalendris. Siinkohal suured tänud Tallinna linnale, kes väga-väga tugevalt toetab seda turniiri ja tänu kellele see turniir saab toimuma,” ütles Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint, kelle sõnul on turniir tähtis kogu Eesti tennisele ja spordiüldsusele.

“Tallinna WTA turniir saab olema ikkagi üks suuremaid spordisündmusi ja loodame, et see saab traditsiooniks,” lisas Hint, viidates rootslaste Stockholm Openi eduloole. “See turniir on juba 60 pluss aastat olnud kalendris ja tegutseb. Kogu see mõju nii spordile kui ka kui ka sotsiaalmajandusele on olnud väga-väga tugev.”

Kõlvart lisas, et kuigi Tallinn loodab, et sügisel toimuv turniir ei jää linna jaoks viimaseks, on selle mõju kindlasti pikaajaline. “See huvi, mis tekib ühe turniiri puhul toob siia teisi suuri rahvusvahelisi üritusi ja ka turiste ning omab finantsilist mõju,” märkis ta.

Tallinn – Euroopa Spordipealinn 2025?

“Miks see veel tähtis on – järgmisel aastal kannab Tallinn Euroopa rohelise pealinna tiitlit, aga juba mõne aasta pärast on meil järgmine ambitsioon kandideerida Euroopa spordipealinna tiitlile 2025,” ütles Kõlvart. “Iga selline üritus suurendab meie šansse ja kindlasti see tiitel, mida me soovime pälvida, toob meile samamoodi nii tähelepanu kui ka inimesi.”

Linnapea sõnul on peamine motivatsioon loomulikult spordi arendamine ja populariseerimine, ent linn näeb ka väga otsest sotsiaalmajanduslikku aspekti. “See tähendab, et Tallinna linn on valmis turniiri toetama rahaliselt summas 400 000 eurot, mida me kavatseme eraldada lisaeelarvega  ja loodame, et linnavolikogu siinkohal meid ka toetab,” sõnas linnapea.

WTA kalendris on 28 WTA 250-kategooria tenniseturniiri ning 26. septembril antakse avapauk just Eestis toimuvale Tallinn Openile. Tegemist on kaugelt kõige kõrgetasemelisema tenniseturniiriga, mis Eestis kunagi toimunud. Turniir toimub Forus tennisekeskuses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.