„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Gripi tõttu hospitaliseerimiste arv jätkab kasvamist (0)
19. mai 2022
Foto: Scanpix

Kui grippi haigestumine on languses, siis viiruse tõttu hospitaliseerimiste arv kasvas nädalaga 16,2 protsenti, vahendab BNS.

Möödunud nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2689 inimest, neist 35,6 protsenti olid lapsed. Võrreldes eelmise nädalaga langes arstide poole pöördunute üldarv kolme protsendi võrra. 

Grippi haigestunute arv langeb. Laboratoorselt kinnitati möödunud nädalal 223 A-gripiviirust, mida on 32 protsenti vähem kui nädal varem. Langus on osaliselt seotud üldise gripi haigestumise vähenemisega kui ka testimisstrateegia muutusega.

Alates aasta 17. nädalast hospitaliseeriti peamiselt inimesi vanuses 65 ja vanemad. Üle 60-aastaste hospitaliseerimist vajanud inimeste arv moodustab 52 protsenti kõikidest hospitaliseerimist vajanud patsientidest. Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse esialgsetel andmetel vajas eelmisel nädalal seoses gripiviirusega haiglaravi 47 patsienti.

Hooaja algusest on täpsustatud andmetel hospitaliseeritud raske gripi või gripiga seotud pneumoonia tõttu 338 patsienti. Terviseametile laekunud andmete põhjal on intensiivravi vajanud kolm inimest vanuses 17–71. Kahel inimesel olid rasked kroonilised haigused. Info vaktsineerituse kohta puudus.

Käesoleva hooaja jooksul on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud kolm inimest. Kõik juhud olid üle 70-aastased, tõsiste kaasuvate haigustega ja gripi vastu vaktsineerimata.

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud 11 551 gripijuhtumit. Terviseameti andmetel ringleb Eestis A-gripiviiruse alatüüp (H3).

Grippi haigestumus langeb kogu Euroopa regioonis. Vaid Soome ja Holland teavitasid 30 protsenti oodatumast suuremast levikust. Euroopas on registreeritud nii A- kui ja B-gripiviiruseid. Gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa regioonis domineerivaks viiruseks A(H3) gripiviirus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.